Volkan Demirel canlı yayında gözyaşları ortasında yardım istedi: Allah isteği için Hatay’a yardım edin

MizahSarrafi

Active member
Kahramanmaraş’ta saat 04.17’de meydana gelen zelzele biroldukca vilayette de hissedilirken çok sayıda vatandaşımız da zelzeleden olumsuz etkilendi.

SON AÇIKLAMA: 284 VEFAT, 2323 YARALI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sarsıntıya ait son ayrıntıları paylaştı. Oktay’ın açıklamaları şu biçimde; Büyük ölçekli, şiddeti fazlaca yükse ve 10 vilayetimizi etkileyen bir zelzele. Cumhurbaşkanımız olayı birebir takip etmektedir ve yönetmektedir.

İlk etapta vefat, yaralı ve enkazlarla ilgili bilgi vereceğim. Kahramanmaraş’ta 70 vatandaşımızı kaybettik. Hatay’da 4 kişi vefat etti. Osmaniye’de 20 kaybımız var. Adıyaman’da 13 kaybımız var. Diyarbakır’da 14 kaybımız var. Urfa’da 18 kaybımız var. Antep’te 80 kişi ömrünü kaybetti. Adana’da 10 kaybımız var. Malatya’da 47 kaybımız var. Toplam prestiji ile 284 vefatımız var. 2323 yaralımız var.

VOLKAN DEMİREL CANLI YAYINDA YARDIM İSTEDİ

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla Hatay’da bulunduğu bölgedeki beşerler için yardım istedi.

‘ALLAH İSTEĞİ İÇİN HATAY’A YARDIM EDİN’

Canlı yayın sırasında gözyaşlarına boğulan Volkan Demirel; ‘Burada herkes perişan. Herkes can çekişiyor Hatay’da. Buraya lütfen ambulans, yardım. Burada durumlar epey makûs. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Yardıma muhtaç beşerler var. Allah isteği için yardım edin.’

Volkan Demirel canlı yayın öncesi bir de kıssa paylaşmış ve yardım isteğini yenilemişti.