Ve Gerrard beklenen imzayı attı

Hasan

New member
Premier Lig gruplarından Aston Villa, menajerlik koltuğuna Steven Gerrard’ı getirdiğini resmen deklare etti. 41 yaşındaki teknik adam adam, Aston Villa ile 2024 yılına kadar sürecek kontrata imza attı.
İmzanın akabinde açıklamalarda bulunan Steven Gerrard, “Aston Villa, İngiliz futbolunda varlıklı bir geçmişe ve geleneğe sahip bir kulüp ve onun yeni teknik yöneticisi olmaktan büyük gurur duyuyorum. Yöneticilerle yaptığım görüşmelerde, kulüp için planlarının ne kadar tezli olduğu açıktı ve maksatlarına ulaşmalarına yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum. Bana bu biçimde ikonik bir futbol kulübünü yönetme fırsatı verdikleri için Glasgow Rangers ile alakalı herkese en içten şükranlarımı sunmak istiyorum.” sözlerini kullandı.
Steven Gerrard, geçen dönem çalıştırdığı Glasgow Rangers’ı namağlup şampiyonluğa taşımıştı. 2018 yılından bu yana 192 maçta vazife alan 41 yaşındaki teknik adam; 124 galibiyet, 41 birliktelik ve 27 yenilgi elde etti.
Premier Lig’de sıkıntı günler geçiren ve oynadığı son 5 maçı da kaybeden Aston Villa ise 10 puanla küme düşme sınırının 2 puan üzerinde 16. sırada yer alıyor.