Van Hooijdonk’tan Weghorst yorumu: “Tehlikeli bir hamle”

Hasan

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Beşiktaş’ta forma giyen Wout Weghorst’un ismi bir müddetdir İngiltere Premier League gruplarından Manchester United ile anılıyor.
Bir devir Fenerbahçe forması da giyen Hollandalı eski futbolcu Pierre van Hooijdonk, Weghorst’un muhtemel transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Ülkesinde açıklamalarını yapan van Hooijdonk, transferi tehlikeli bulduğunu belirtti.
“Tehlikeli bir hamle”

Hollandalı eski golcü, “Bence Erik deri Hag için Weghorst atılımı tehlikeli bir atılım. İngiltere’yi tanıyan ve Burnley’de oynamış bir futbolcu olarak düşünüyor lakin Weghorst, İngiltere’de uygun bir performans sergileyememişti. Yalnızca iki gol attı ve kadrosu küme düştü.” sözlerini kullandı.

“De Jong daha iyi”
Van Hooijdonk, “Manchester United beni de istiyor olsa, ben de imza atmak için can atardım. Şayet Manchester United taraftarlarını keyifli edecekse, Weghorst’un Türkiye’de uygun bir iş çıkardığını söyleyebilirim.” dedi. Yıldız isim, “Weghorst bence Manchester United’ın aradığı oyuncu değil. Bence Luuk de Jong ondan daha uygun. Hava toplarında Weghorst’u direkt olarak hedefleyerek oynayamazsınız. Fakat Luuk de Jong alandayken oyunu havaya taşıyabilirsiniz. Bu işi uzun yıllardır başarılı bir biçimde yapıyor. Weghorst ise o kadar başarılı değil.” dedi.

Futbolculuğu periyodunda Celtic, Benfica, Nottingham Forest, Feyenoord ve Fenerbahçe üzere kulüplerde forma giyen Pierre van Hooijdonk, mesleği boyunca çıktığı 401 maçta 238 gol ve 32 asist ile oynamıştı. Hollanda Ulusal Kadrosu ile de 46 defa oynayan van Hooijdonk, 14 sefer rakip fileleri sarsmıştı.

beinsports.com.tr / Dış Haberler