Rooney’den Ronaldo’yu kızdıracak açıklamalar

Hasan

New member
Premier League efsanesi Wayne Rooney, 2022 Dünya Kupası öncesinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
The Times’a konuşan Rooney, turnuvanın favorisi olarak Arjantin’i gördüğünü söylemiş oldu. Arjantin’i 2018’den farklı gördüğünü lisana getiren Rooney, “Messi’nin etrafında artık Lautaro Martines, Paredes, Di Maria üzere sağlam oyuncular var. Copa America’yı kazanmak onlara itimat verdi. Kazanmak için uygun bir iklimdeler” dedi.
Rooney, Messi ile Ronaldo içinde yapılan kıyasa ise şu yorumu getirdi:
“her insanın bu ikili hakkında farklı görüşleri var. Lakin ben yıllardır Messi’nin en yeterlisi olduğunu söylüyorum. Maradona’nın da biroldukça görüntüsünü izledim fakat Messi daha yeterli. Her şeye sahip. Ronaldo’yu ise golcü diye tabir edebiliriz”
Ronaldo’nun kelamlarına cevap
Wayne Rooney, CNN’e verdiği demeçte ise Ronaldo’nun “Beni niye bu kadar fazlaca eleştirdiğini bilmiyorum. Sanırım ben hala en üst düzeyde futbol oynarken, o futbolu bıraktığı için. Ondan daha âlâ göründüğümü ise söylemeyeceğim” kelamlarına karşılık verdi.
İngiliz futbol insanı, “Ronaldo hakkında söylemiş olduklerim bir tenkit değildi. O mükemmel bir oyuncu. Geçen yılların akabinde hepimiz yaşlanyoruz ve Cristiano’nun artık bunu kabullenmesi gerektiği açık. söylemiş olduği şeyleri garip buldum. Manchester United’ın bu mevzu hakkında yaptırım uygulaması gerekiyor” tabirlerini kullandı.