Ronaldo, olay yaratan savlara karşılık verdi

Hasan

New member
Cristiano Ronaldo, tek gayesinin Lionel Messi’den çok Ballon d’Or kazanmak olduğunu ileri süren Fransız gazeteciyi yalanladı. Ronaldo, kelam konusu gazeteciyi ismini kullanarak reklam yapmakla suçladı.
France Football mecmuasının editörlerinden Pascal Ferre, New York Times gazetesine verdiği demeçte Cristiano Ronaldo’nun tek gayesinin, Messi’den daha fazla Ballon d’Or kazanarak emekli olmak olduğunu söylemişti. Ferre tezini ise şahsen Ronaldo ile yaptığı bir konuşmaya dayandırmıştı.
Cristiano Ronaldo, geniş yankı uyandıran röportaj daha sonrası Ferre’yi yalanladı. Fransız gazeteciyi palavra söylemek ve ismini kullanarak reklam yapmakla itham eden Ronaldo; “En büyük gayem kulüp ve ulusal grup mesleğinde olabildiğince fazla kupa kazanmak. Profesyonel futbolcu olmak isteyen herkese örnek olmak istiyorum. Adımı altın harflerle futbol tarihine yazdırmak istiyorum. Ballon d’Or’u tüm kazananları bugüne dek tebrik ettim. Zira mesleğimi üzerine inşa ettiğim sportmenliğin gereği bu. Mükafatları kendim, kulübüm ve beni sevenler için kazandım. Kimseye karşı değilim. Bu kadar itibarlı bir mecmuanın editörünün, kendi reklamı için hakkımda bu çeşit palavralar üretmesi fazlaca üzücü” dedi.