Richarlison’dan Carlo Ancelotti’ye: Bu dönem kalsa Şampiyonlar Ligi’ne ulaşırdık

MizahSarrafi

Active member
Premier Lig’de bu dönem beklentilerin altında kalarak alt sıralarda yer alan Everton’da forma giyen yıldız futbolcu Richarlison, kadronun eski teknik yöneticisi Carlo Ancelotti’ye olan hayranlığından bahsetti.

TNT Sports’a konuşan Breziyalı yıldız, Everton’da birlikte çalışma fırsatı bulduğu deneyimli teknik yönetici Carlo Ancelotti’ye övgü dolu açıklamalarda bulundu. Richarlison, Ancelotti’nin ekibe tamamiyle uyan bir antrenör olduğunun altını çizerek, “Ancelotti ekibe uyan bir teknik yöneticiydi. Lakin ne yazık ki Real Madrid’e gitti” kelamlarını söylemiş oldu.

Real Madrid’e istiyor mu?

Ancelotti’nin kendisini Real Madrid’e isteyip istemediğine yönelik soruya ise yıldız futbolcu gülerek, “Bana hala ileti atıyor. Bana kulüpte hayli yardımcı olan birisydi.” kelamları ile karşılık verdi.

“Kalsaydı Şampiyonlar Ligi’ne yahut Avrupa Ligi’ne ulaşırdık”

İtalyan teknik adam Everton’da kalsaydı Avrupa kupaları için gayret verebileceklerinin altını çizen Richarlison, “Gelip ekibi düzelten birisiydi. Ekibe James Rodriguez’i getirdi. Yanılmıyorsam Avrupa Ligi’nin 3 yahut 4 puan gerisinde kalmıştık. Gayelerimizden biri de buydu. Ve bu dönem kalsa kesinlikle transfer ister ve Şampiyonlar Ligi’ne yahut Avrupa Ligi’ne ulaşırdık. Maalesef ayrılmak zorunda kaldı. İstesek de istemesek de Real Madrid onun için epey uygun bir teklifti. Ancelotti ve Vinicius Jr. için Real Madrid maçlarını izliyorum.” dedi.

Ancelotti, 2019 Aralık ile 2021 Haziran içinde Everton’ı çalıştırmış ve sonrasındasında 2021 Temmuz’da Real Madrid’in başına geçmişti.