Resident Evil 4 VR, 21 Ekim’de Yayınlanacak

Beykozlu

New member
Sanal gerçeklik portu, Nisan ayında Resident Evil Showcase’de duyuruldu ve 2005 klasiğine yeni bir birinci şahıs boyutu getirdi. Oyunun birfazlaca objesi ve menüsü, bir VR kurulumuyla daha düzgün akacak biçimde bir daha çalışıldı. Klasik duraklatma ekranı büsbütün etkileşimlidir, silahları ve eşyaları alıp özgürce bir daha düzenleyebilirsiniz. Silahlara ulaşmakta artık sıradanleşti. Öbür oyunlarda olduğu üzere menü yerine silahı belinizden çabucak çekip alabileceksiniz.


Ayrıyeten hareket için birkaç farklı seçenekte eklendi. Ayakta yahut oturarak oynamayı seçebilir ve analog çubukla yahut Leon’u teleport ederek hareket edebilirsiniz. Her vakit kullanışlı olan dönüş yakalama ve süratli dönüş seçenekleri de mevcuttur.

IGN’nin uygulamalı bir ön izlemesine göre , Leon’un birinci şahıs görüşünden onu üçüncü şahısta bir merdiven tırmanışını izlemeye kadar kimi geçişler beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Bedenimizdeki eşyaların yerlerine alışmak biraz vakit alıcak üzere duruyor. Resident Evil 4 VR, 21 Ekim’de PlayStation VR kullanıcıları için yayınlanmış olacak.
 
Üst