Metin goren son seyahatine uğurlandı

MizahSarrafi

Active member
TSYD Ankara Şubesi Lideri Ercan Cet, ‘bugün acı bir kaybımız var’ diyerek, “Metin ağabeyimizi son seyahatine uğurlayacağız. Onu rahmetle anıyoruz. Metin ağabey yazın bahçemize gelmişti. TSYD’yi eski imajına, eski barışçıl gücüne taşıyacağımıza kelam vermiştik. Aslında korkmuştum burayı onun istediği hale nasıl getiririz diye lakin şükürler olsun getirdik. Ama Metin ağabey ortamızda yok, o goremedi. Hüzünlüyüz, hepimizin başı sağ olsun. Mesleksel manada bir duayeni kaybettik” dedi.

TSYD Genel Merkez Lideri Oğuz Tongsir, epeyce düzgün bir spor adamını kaybettiklerinin altını çizerek, “Bu kadar kalabalığın bir ortaya gelmesi Metin nazarann’in ne kadar sevildiğinin en kesin delili. Önemli olan bu dünyada bir iz bırakıp gitmek, Metin ağabey bunu başardı. 2002-2004 yılları içinde TSYD Ankara Şubesi başkanlığını yaptı. Daima barıştan yanaydı, sevgi dolu bir insandı. Spor adamıydı. Enteresan bir kalemi vardı, okumaya doyamazdınız. Yolda gelirken hayal kurdum, dedim ki bütün yazılarını toplayıp bir kitap yapmayı düşünüyorum” diye konuştu.

Oğlu Burak goren ise, epeyce hüzünlü olduklarını belirterek, “Ailem ismine acımız tabi epeyce büyük, bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Bu müddette arayıp soran aramayan herkese müteşekkiriz. Babam son anına kadar daima anılarıyla daima hoşlukları anlatarak vefat etti. Kimseye kızgınlıkları olmayan daima barış içerisindeydi. Büyük bir çınardı. Son günlerinde güçsüzdü, yorgundu ancak onun varlığı bizim için fazlaca kıymetliydi. Oğlum herkese selam söyle dedi. Hepinize fazlaca selamı var” tabirlerini kullandı.

Metin bakılırsan’in cenazesi öğlen namazına müteakip Karşıya Mezarlığı’na defnedilecek.

DHA