Merih’ten yakın arkadaşı Ronaldo’ya: “O olmadan United…”

Hasan

New member
İtalya Serie A Ligi gruplarından Atalanta’da forma giyen ulusal futbolcu Merih Demiral, mavi-siyahlı takımın kendisi için büyük fırsat olabileceğini düşündüğü için bu ekibe geldiğini belirtti.
23 yaşındaki ulusal oyuncu, La Gazzetta dello Sport’a verdiği demeçte, yaz transfer periyodunda diğer ülkelerden de olmak üzere bir fazlaca teklif aldığını lakin, Atalanta Teknik Yöneticisi Gian Piero Gasperini ile çalışma fikrinin kendisini ikna ettiğini belirterek, “Siyah-mavililerin teklifini kabul etmedilk evvel teknik yöneticiyle konuştum ve benim için büyük fırsat olabileceğini anladım.” dedi.
Demiral, Atalanta macerasının kendisi için güçlü başladığını tabir ederek, “Sisteme girmeli, oyun mentalitenizi değiştirmeniz, her vakit ileri bakmalı ve geriye koşmaya hazır olmalısınız. Bilhassa de Gasperini’nin idman yoğunluğuna alışmanız gerekiyor. Bu oyunda bunlar olmadan olmaz. Lakin benim özelliklerime uygun olduğunu düşünüyorum. Atakçılara önde karşılamayı ve onlarla daima gayret etmeyi seviyorum.” sözlerini kullandı.
Ligin 16. haftasında Napoli’ye hoş bir gol attığı hatırlatılan Demiral, hocaları Gasperini’nin Atalanta’da savunmacıların hem de atakçı, atakçıların da birebir biçimde savunmacı olduğunu vurguladığını, bunun kendilerini de oynarken keyif verdiğini anlattı.
Atalanta’nın ligde 3. sırada olduğu bu sene farklı şeyler mi yaptıkları sorulan Merih Demiral, “Biz, teknik yöneticimizin istediği futbolu oynamaya uygun oyuculardan heyeti düzgün bir kadroyuz. Özel bir şey yapmakta mıyız bunu bilemiyorum ancak bu Atalanta oynamaya çalışıyor ki, bununla her şey mümkün olabilir.” cevabını verdi.
Şampiyon olup olmayacakları sorulan Demiral, hocası Gasperini’nin dediği üzere ligde birinci sırada yer almadan bu hususta konuşmayacağını söylemiş oldu.
Eski grubu Juventus ile Atalanta’nın taktik ve maçlara hazırlık bakımından birbirinden farklı iki ekip olduğunu lisana getiren Demiral, iki grubunda benzeri düzeyde olduklarını kaydetti.
“Ronaldo olmadan Manchester United üst cinse çıkabilir miydi”
Juventus’tayken grup arkadaşı olan Portekizli yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo ile dostluklarına değinen Merih Demiral, “Cristiano ve ben birbirine yakın arkadaşız. O bana her vakit fazlaca yardım etti. Whatsapp üstünden sık sık haberleşiyoruz. Karşılaştığım beşerler içinde gerçekten en özel insanlardan biri o.” tabirlerini kullandı.
Cristiano Ronaldo ile bu dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde iki defa rakip oldukları hatırlatılan Demiral, “Ronaldo’nun rakipte olmasındansa, sizin kadronuzda olmasının daha güzel olduğunu söyleyebilirim. Her vakit fark yaratmayı başarıyor. Bakın Şampiyonlar Ligi kümelerine. Ronaldo olmadan Manchester United üst çeşide çıkabilir miydi?” dedi.
Demiral, Şampiyonlar Ligi’nden elendikleri için pişman olduklarını tabir ederek, “Özellikle Manchester United ve Villarreal’e kaybettiğimiz maçlara. İki maçı da kazanabilirdik. Fakat artık UEFA Avrupa Ligi var ki orada âlâ şeyler yapabiliriz. Değerli bir kupa. Yalnızca olan kadroların isimlerine bakmak kâfi. Borussia Dortmund, Barcelona, Porto. Ancak biz evvel Olympiakos maçına bakacağız.” halinde konuştu.
Ulusal ekibin Katar 2022 seyahati
Türk Ulusal Grubu’nun Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası’na gitmek için Portekiz, İtalya ve Kuzey Makedonya’nın olduğu C Yolu’nda yer aldığı ve Portekiz’le oynayacağı anımsatılan Demiral, “Portekiz dünyanın en kuvvetli gruplarından biri olsa da Türkiye’m bu tipi oynayabilir. Şayet bu çeşidi geçersek, tahminen bir daha İtalya ile karşılaşabiliriz. Dikkat edin, biz geçen Avrupa Şampiyonası’ndaki üzere değiliz. Haziran’da tam hazır değildik. Deneyim eksikliği vardı ve İtalya nitekim çok kuvvetliydü. Baharda bir daha karşılaşırsak farklı bir maç olabilir.” yorumunu yaptı.