Lukaku’dan Chelsea taraftarına: “bir daha inancınızı kazanmak benim elimde”

Hasan

New member
Romelu Lukaku, Liverpool ile oynanan maçta takım dışı kalıp; 500 bin sterlin ceza almasına yol açan röportajın akabinde, evvel menajer Thomas Tuchel ile görüştü; akabinde da Chelsea kulüp televizyonuna çıkarak taraftardan özür diledi…

Taraftarı üzdüğünün farkı olduğunu lisana getiren Lukaku; “bir daha inancınızı kazanmak benim elimde… Kulübüme bağlılığımı göstermek için hem idmanlarda tıpkı vakitte maçlardan elimden gelenin en düzgününü yapacağım… Hem menajerimden hem idareden tıpkı vakitte ekip arkadaşlarımdan da özür diledim… Bu tıp bir açıklama yapmak için gerçek bir vakit değildi… Sanırım mesajımı daha net vermem gerekirdi… Kimseye saygısızlık yapmak istemedim… Dürüst olmak gerekirse, bu röportajı, Inter taraftarına daha düzgün biçimde veda etmek için vermek istemiştim.” dedi…

Yakın gelecekte Inter’e dönmek istediği yolundaki kelamları de hatırlatılan Lukaku; “Kariyerime Chelsea’de devam etmeyi epey istediğim için 5,5 yıllık kontrat imzaladım… Kimsenin kulübe bağlılığımı sorgulamasına gerek yok… Ekibimin kazanması için herşeyi yapmaya devam edeceğim.” tabirlerini kullandı…
Real Madrid, Barcelona ya da Bayern Münih üzere bir kulübe transfer olamadığı için üzgün olduğu yolundaki kelamlarına de açıklık getiren Lukaku; “Sadece biroldukça çocuğun bu kulüplerde forma giymenin hayalini kurduğunu söylemeye çalışmıştım… Benim hayalim ise 10-11 yaşından beri Chelsea için oynamaktı… Son 10 yıldır tertipli olarak bu grubun formasını giymek için çabalıyorum… Elime geçen fırsatı da en düzgün biçimde kullanmaya niyetliyim.” diye konuştu…