Herkes Dünya Kupası’na dikkat kesildi! İşte dev tertibi kaçıracak yıldızlar

MizahSarrafi

Active member
2022 Dünya Kupası için futbolseverlerin heyecan dolu bekleyişi sürüyor. Bu yıl da birfazlaca ülkeden milyonlarca futbolseveri ekran başına toplayacak olan dev tertip için geri sayım başladı.

21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenlenecek turnuvanın açılış maçında Katar ile Ekvador kozlarını paylaşacak. Brezilya, Fransa, İngiltere ve Almanya 2022 Dünya Kupası’nın favorileri içinde gösteriliyor. Futbolcuların hayallerini süsleyen turnuvayı yıldızlardan kimileri sakatlığı, kimileri ise form düşüklüğü niçiniyle kaçıracak.

David de Gea (İspanya)

Manchester United’ın kalecisinin Katar’a gitmeyeceği neredeyse kesin. 31 yaşındaki oyuncu en son 2020’de İspanya ismine oynadı ve şu anda Brentford’dan David Raya ve Brighton’ın eldiveni Robert Sanchez’in gerisinde kaldı.

Teknik yönetici Luis Enrique, Mayıs ayında gazetecilere verdiği demeçte, “Üç başlangıç kalecim var ve şu anda onlara sahip olduğumu düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse, üçünün başlamasıyla ilgili bir meselem olmazdı. Bana huzur ve sakinlik veren bir kaleciye gereksinimim var. Bu onların kusur yapmayacakları manasına gelmez, yanlışlar futbolun bir kesimidir. Lakin ürettikleri şey benim fazlaca hoşuma gidiyor” dedi.

Trent Alexander-Arnold (İngiltere)

Teknik işveren Southgate, frikiklerdeki hünerine ve yaratıcılığına rağmen Liverpool’un başarılı sağ bekine, defans konusundaki yanlışları niçiniyle sıcak bakmıyor. Tecrübeli teknik adamın elinde üç eksiksiz sağ bekin bulunması da Trent’in ulusal gruba alınmasını zorlaştırıyor.

Matt Hummels (Almanya)

Teknik yönetici Hansi Flick, Almanya Ulusal Kadrosu’nun 2018 ve 2021’deki makus performanslarını düzgünleştirmeye çalışırken, tecrübeli stoperin aday takıma girip girmeyeceği merak konusu haline geldi.

Nayef Aguerd (Fas)

Fas birfazlaca yetenekli yıldızı takımında barındırıyor. Küme kademelerinde Belçika ve Hırvatistan üzere kuvvetli kadrolarla gayret edecekler. Başarılı stoper Aguerd, 30 milyon sterlin bonservis bedeli karşılığında West Ham United’a transfer olmasından kısa bir süre daha sonra ayak bileğinden sakatlandı.

Lucas Hernandez (Fransa)

Yıldız futbolcu, Bayern Münih’in Şampiyonlar Ligi kümede oynadığı ve kazandığı Barcelona maçında kasından sakatlandı. Fransa’nın aday takımına girip girmeyeceği çabucak hemen net değil.

Thiago Alcantara (İspanya)

Liverpool’da forma giyen tecrübeli yıldızın 2022 Dünya Kupası’nı kaçırmasına kesin gözüyle bakılıyor. EURO 2020’de yedek olarak dikkat çeken 31 yaşındaki futbolcu sakatlık sorunu niçiniyle Katar’da uzunluk gösteremeyecek.

Paul Pogba (Fransa)

Dizinden ameliyat olacak Paul Pogba, Dünya Kupası’nda Fransa Ulusal Grubu’nun formasını giyemeyecek.

Georginio Wijnaldum (Hollanda)

Roma’nın Liverpool’dan renklerine kattığı Hollandalı yıldız, ağır sakatlık geçirdi. Başşehir grubunda yalnızca 37 dakika forma giyebilen tecrübeli oyuncunun ayağı kırıldı. Wijnaldum yaptığı açıklamada, “Üzgünüm. Durumu olduğu üzere kabul ediyorum ve bu yüzden artık rehabilitasyonumda yüzde 100 verebilirim” dedi.

Ansu Fati (İspanya)

İspanya Teknik Yöneticisi Luis Enrique, Uluslar Ligi’nde İsviçre ve Portekiz’e maçlarında genç oyuncuya forma vermemesi, şaşkınlıkla karşılandı. Deneyimli teknik adam yaptığı açıklamada, Fati’nin takıma girebilmek için formunu bulması gerektiğinin altını çizdi.

Gabriel Jesus (Brezilya)

Brezilya Ulusal Ekibi’nin yeni takımında yıldız forvetin olmaması şaşırtan. Arsenal’de döneme harikulade bir başlangıç yapan Gabriel Jesus, ESPN’e yaptığı açıklamada ulusal ekipte yerini geri almak için savaşacağına yemin etti ve ekledi: “Tite’nin sonucuna hürmet duyuyorum. Brezilyalıyım, her vakit grubu destekleyeceğim. Ayrıyeten hayli kaliteli olan öbür oyunculara da hürmet duyuyorum. Fırsatı bir daha elde etmek için elimden gelenin en uygununu yapacağım.”

Marcus Rashford (İngiltere)

Manchester United’ın başarılı futbolcusu EURO 2020 finalinde İtalya karşısında penaltı kaçırdığından bu yana ülkesi için oynamadı. Rashford’un İngiltere’nin Dünya Kupası takımına dahil edilip edilmeyeceği sorulduğunda, ManU teknik işvereni Erik deri Hag, “Bu pek açık ve çok açık, evet. Bence bu dönem mükemmel bir geri dönüş yaptı ve potansiyelini ve kalitesini gösterdi” karşılığını verdi. (Skorer)