Harry Maguire’ın kaptanlığı elinden alınabilir

MizahSarrafi

Active member
Ocak 2020’de Manchester United’a transfer olduktan yarım dönem daha sonra o dönemki kaptan Ashley Young’ın Inter’e transfer olmasının akabinde kaptanlık pazubendini koluna takan Harry Maguire’ın kaptanlığı dönem sonunda elinden alınabilir.

Cristiano Ronaldo’nun ekibe gelişinden daha sonra Harry Maguire ile soyunma odasında bir güç uğraşına girdiği ve bir kaptanlık krizi ortaya çıktığı tezleri yüksek sesle lisana getirilmeye başlansa da Rangnick bu savları kesin bir lisanla reddetti.

Ralf Rangnick Manchester United kaptanlığıyla ilgili yaptığı açıklamada ‘’Harry Maguire bizim kaptanımız ve katiyetle dönem sonuna kadar o denli kalacak. Önümüzdeki senelerda ne olur bilmiyorum. Benim için hiç bir değeri yok. Benim için yalnızca önümüzdeki üç ayda ne olacağı önemli’’ dedi.

Bu dönem performansı sebebiyle eleştirilen Maguire, İngiltere ulusal ekibiyle Arnavutluk’a attığı gol daha sonrası yaptığı gol sevinciyle tenkitlerin dozunu yükseltmiş ve İngiliz medyasında kaptanlığı sorgulanmıştı.

Bu açıklama daha sonrası kaptanlık konusu dönem sonuna kadar çözülürken, dönem sonunda Manchester United’ın başına geçecek yeni teknik yönetici Manchester United kaptanının kim olacağına karar verecek.