Galatasaray haberi: Nef Stadyumu’nda Fransız gazeteciden reaksiyon çeken hareket!

celikci

New member
Galatasaray , UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndaki beşinci maçında Marsilya’yı konuk etmeye hazırlanıyor. Kritik müsabaka öncesi Fransız grubunu yakından takip eden gazeteci Romain Canuti’nin Nef Stadyumu’ndan gerçekleştirdiği paylaşım büyük reaksiyon çekti.


Olympique Marsilya hakkında en tanınan haber sitesi Le Phoceen’de misyon yapan Romain Canuti, Galatasaray maçı için Türkiye’ye gelmişti. Fransız gazeteci; Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda Aslan heykelinin üstüne oturur formunda bir pozu, “Galatasaray’ın aslanını evcilleştirdim” notuyla paylaştı.


Yansılar daha sonrası paylaşımını kaldırdı

Fransız gazeteci, gerçekleştirdiği hareket niçiniyle güvenlik nazaranvlisi tarafınca ihtar aldığını belirtmişti. Paylaşım daha sonrası ise internet üzerinden tepki daha sert oldu. Galatasaraylı taraftarların büyük reaksiyonları üzerine Romain Canuti, paylaşımını sildi.

Canuti’den Türkçe özür

Yaşanan olay niçiniyle büyük reaksiyon nazarann Romain Canuti, paylaşımını kaldırmanın yanı sıra hesabından Türkçe de bir özür iletisi paylaştı. Bu iletide, “Dün akşamki basın toplantısından evvel, latife olduğunu düşündüğüm anlamsız hareketle haddimi aştığımı üzülerek fark ettim. Bu sebepten dolayı kırdığım ve üzdüğüm tüm Galatasaray taraftarından özür dilerim” tabirleri kullanıldı.
 
Üst