Eyüpspor’da İbrahim Üzülmez’den İbrahim Yılmaz-Ezeh takası

MizahSarrafi

Active member
TFF 1. Lig takımlarından Eyüpspor, devre ortası için transfer çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Eflatun-sarılılarda teknik yönetici İbrahim Üzülmez, 1. Lig ve Eyüpspor’a dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

“Güzel bir beraberlik ve sinerji oluşturduk”

Eyüpspor’da hoş bir hava yakaladıklarını söz eden Üzülmez, “Sezon başında hoş bir takım kurdu, hoş bir beraberlik ve sinerji oluşturduk. Ortamızdan ayrılan arkadaşlarımız oldu, katılanlar da olacak. Biz de tıpkı beraberlik halinde devam edeceğiz. Bu topladığımız 38 puanda her insanın olduğu üzere, giden arkadaşlarımızında emeği epeyce. Ben kendilerine burdan teşekkür ediyorum. Dilerim ikinci devre de bıraktığımız yerden devam ederiz. Zira buraya kadar uygun getirdik, dilerim sonunu da âlâ getiririz.” dedi.

“Bu şekil kadroları yönetemezsiniz”

Eyüpspor’da çalışmanın sıkıntı olduğunu tabir eden Üzülmez, “Valla dışarıdan fazlaca kolay görünüyor yaptığımız iş. Herkes ‘keşke İbrahim Üzülmez’in yerinde olsam’ diyor. Lakin işin aslı o denli değil. Yıldızlar ve meslekli oyuncuların epey fazla olduğu bir kadro Eyüpspor. Bu işin bir istikrarı var ve o dengeyi ayarlayamazsanız bu üslup grupları yönetemezsiniz. Yani göründüğü kadar da kolay bir iş yapmıyoruz biz burada. Lakin şöyleki bir durum da var; maç kazandığımızda, bu takım bir zahmet kazansın diyorlar; kaybettiğimizde ise takımla maç mı kaybedilir diyorlar. Biz neresindeyiz bu işin? Kolay bir iş değil bu kadroyu yönetim etmek. Ben daima mütevazi oldum lakin bir yere kadar. Yaptığımız işin hakkını teslim edin zira biz verdik, veriyoruz. Bu kadro şuan dorukta, en az gol yiyenler ve en az durum veren ekip pozisyonunda, demek ki biz bu işin hakkını vermişiz. Evet güzel bir kadromuz var lakin bu ekibi da uygun yönetim eden bir İbrahim Üzülmez var.Bu gerçeğin bilinmesi gerekiyor.” halinde konuştu.

“Forvet takası konusunda teşebbüsümüz var”

Melih Kabasakal’dan daha sonra İstanbulspor’dan bir transfer daha yapmaya hazırlandıklarını söz eden Üzülmez, İbrahim Yılmaz için de teşebbüste bulunduklarını deklare etti. Üzülmez, “ Transfer dönemi çabucak hemen başlamadı ancak bizim çalışmalarımız ufakta olsa başladı. Şu an da önemli olarak görüştüğümüz 2 yerli 1 yabancı futbolcu var. Bir-iki güne netleşirler. aslına bakarsan 1 isim medyaya yansıdı, sizde âlâ biliyorsunuz İstanbulspor’dan Melih Kabasakal ortamıza katılacak. Forvet takası konusunda bir daha İstanbulsporlu İbrahim Yılmaz için bir teşebbüsümüz var, bizdeki Ezeh onlara gidecek biçimde fakat durumu düşünülüyor. Şuanlık belirli değil, süreç devam ediyor.” dedi.

“Ligde herkes Eyüpspor’u yenmeye çalışıyor”

1. Lig’de bulunan her grubun Eyüpspor’a karşı daha konsantre olduklarını söz eden Üzülmez, “Ligde herkes Eyüpspor’u yenmeye çalışıyor. Bizim maçlarımıza daha fazla konsantre oluyor, daha hırslı hazırlanıyor, daha hayli çalışıyorlar. Buna karşın ben tüm oyuncularımdan azamî randıman almaya çalıştım ve aldım. Bizim kadromuza bakarsanız bir istikrar var. 1-2 ismin üzerine yoğunlaşmadım, tüm ekipten randıman aldım ben. Zira biz bir grup olduğumuz için 38 puan aldık. Ekip olduğumuz için şu kademede başkan olduk.” dedi.

“İkinci devre rehavete kapılmayacağız”

Liderlik için açtıkları farkın kâfi olmadığını söz eden Üzülmez, “Oyuncularımız ile her vakit toplantılar yapıyoruz, durumum ciddiyetini anlatmaya çalışıyoruz. En büyük tehlike rehavete kapılmak. Evet şu an 6 puan ilerideyiz lakin bu kapanmayacak bir fark değil. İkinci devre rehavete kapılmayacağız zira bizden beklentileri olan beşerler var. Murat Liderimiz, Fatih Liderimiz, her maçımıza gelen taraftarımız ve topluluğumuz. Onlar için biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz ve muvaffakiyete ulaşmaya çalışacağız.” dedi.

“İstanbul ligi olacaksa olsun”

Muhteşem Lig ‘de İstanbul grupların sayısından şikayet edenlere de karşılık veren Üzülmez,“İstanbul ligi olacak diyorlar. Olsun? Çok fazla İstanbul kadrosu olacak diyorlar, olsun. Anadolu kulüpleri nasıl yönetiliyor, buna bakıyor musunuz? O hususlara fazla girmek istemiyorum ben burda ancak hangi ekip olursa olsun İstanbul ya da Anadolu fark etmez düzgün yönetilen her ekip üstlerde yer alsın istiyorum sürekli. Eyüpspor âlâ yönetilen bir kulüp ve bu her vakit devam edecek. Ben Anadolu’da taraftarıyla ünlenmiş büyük topluluklara epey hürmet duyuyorum, lakin idarelerini de göz arkası etmemeliyiz, yapılan büyük yanlışları unutmamalıyız.” dedi.

“Bir gün Beşiktaş ‘ta çalışmak istiyorum”

Eski ekibi Beşiktaş’a bir gün dönmek istediğini söz eden Üzülmez, “Ben şu an Eyüpspor’dayım, Eyüpspor’dan ekmeğini yiyorum. Gayem büsbütün bu camiayı Harika Lig’e çıkartmaktır. Eyüp, hayli kutsal bir yer ve Eyüpspor da epey hoş bir topluluk. Beşiktaş şu an Şenol Güneş hoca ile birlikte bir çıkış yakaladı. Bir gün Beşiktaş’ta çalışmak istiyorum.” dedi.(Ajansspor)