Erling Haaland için resmi açıklama: 1 milyar Euro

MizahSarrafi

Active member
Devre ortası transfer devrinde bir daha en epeyce konuşulan bireyler futbolcuların menajerleri oldu. İspanyol As gazetesi, ünlü menajer Mino Raiola’nın vefat etmesinin akabinde bakılırsavi devralan Rafaela Pimenta ile röportaj yaptı.

Uzun yıllar Raiola ile bir arada çalışan Pimenta verdiği röportajda bilhassa Erling Haaland ve Real Madrid hakkında çarpıcı kelamlar kullandı.

MINO RAIOLA İLE NASIL TANIŞTINIZ?

Brezilya’dayken Rivaldo’nun şirketini temsil etmek için avukatlık teklifi aldım. Akabinde bir arada şuanda da var olan Guarantigueta isminde bir kulüp kurduk.

Mino da Rivaldo aracılığıyla Brezilya’ya gelmişti. Berzilya pazarına girmek istiyordu. Orada paydaşlığımız başladı.

İLK TRANSFERİNİZ KİMDİ?

beraber birinci transferimiz, bugün Katar Ulusal Ekibi’nin teknik yöneticiliğini yapan Fabio Monezine oldu. Onu Udinese’ye götürmüştük. Yalnızca kısa bir süre için İtalya’ya gitmiştim, lakin yerleşmeye karar verdim.

KÖTÜ TECRÜBELERİNİZ OLDU MU?

Bir kezinde bir sportif yönetici ile tartışıyordum. Kulüp oyuncuya ödemek yapmak zorundaydı, lakin ödeme yapmak istemediler. Tartışma giderek alevlendi ve bana dönerek, “Sen nitekim avukat mısın? Ben senin yalnızca Breziyalı bir fahişe olduğunu sanıyordum” dedi.

MINO’NUN SON ANLARINI NASIL HATIRLIYORSUNUZ?

Sanırım bizleri düşündü. Kendisini değil, çocuklarını, ailesini ve o yokken olacakları…

GÖREVİ DEVRALACAĞINIZI BİLEREK Mİ ÖLDÜ?

Bana, ‘İstediğini yapmakta özgür olmalısın. Seni ne keyifli ediyorsa onu yap’ dedi. Mino epey uyanıktı. bu biçimde söylerse devam edeceğimi biliyordu.

SON KELAMI NE OLDU?

Mutlu ol.

ERLING HAALAND AÇIKLAMASI

Manchester City’nin gol makinesi Erling Haaland’ın ilerleyen devirde Real Madrid’e transfer olacağı tez ediliyor. Menajer Rafaela Pimenta, Norveçli yıldızın İspanyol devine transferi ile ilgili de açıklamalar yaptı.

‘ERLING HAALAND REAL MADRID’E GİDECEK Mİ?

Bunun hakkında konuşamam. Ben bir avukatım. (Gülüyor)

‘HAALAND’IN AYRILMA İHTİMALİ VAR MI?’

Genel olarak yanıt vereceğim. 25 yıldır bu şirketteyim. Oyuncuların bütün kontratlarını ben hazırladım. Oyuncularımızın ‘Ayrılmak istiyorum’ dediğinde bunu gerçekleştirmediğimiz tek bir an bile olmadı.

‘HAALAND’IN AYRILMA HUSUSU VAR MI?’

Buna yanıt vermek güç. Bir şey söylersem yanlış anlaşılacak. Söylemezsem farklı algılanacak. Bu yüzden hiç bir şey söylememeyi tercih ediyorum.

‘GUARDIOLA, HAALAND’IN AYRILMA HUSUSU OLMADIĞINI SÖYLERKEN PALAVRA MI SÖYLEDİ?

Guardiola’nın en söylemiş olduğini duymadım. Bir şey diyemem.

HAALAND’IN KIYMETİ NE KADAR?

80 milyon’a Pogba’yı transfer ettik. Tepe 222 milyon Euro ile Neymar’ın. Sayılar değişiyor. Benim için Haaland 1 milyar Euro kıymetinde.

Belki bu sayısı kimse ödeyemeyecek fakat sahip olduğu potansiyel bu. Aslında bir futbolcunun pahasını kulüp belirliyor. Bir oyuncuya kimsenin 700 milyon Euro vermeyeceğini biliyorum, lakin Erling’in bir kulübe kattığı paha muazzam. En az 1 milyar Euro olduğu konusunda netim.