Chelsea bu kere hayli büyük oynuyor! Rekor gelebilir…

Hasan

New member
Transferin süratli kadrosu Chelsea, bu sefer rekor bir imzaya hazırlanıyor. Maviler, Benfica’nın Tangocusu Enzo Fernandez için Portekiz’e çıkarma yaptı.
Chelsea, 2022 Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin’in parlayan yıldızlarının başında gelen 22 yaşındaki oyuncu için kesenin ağzını açtı. İngiliz basınına yansıyan tezlere göre Londra temsilcisi, bu transfer için 106 milyon Sterlin (Yaklaşık 120 milyon Euro) ödemeye hazır.
İngiliz takımı, 1 Şubat’ta bitecek olan transfer devri öncesi imzaları atmak istese de Benfica’nın fiyatı daha da üst çekmek istediği gelen haberler içinde.
REKOR KIRILABİLİR
Öte yandan İngiliz basınına yansıyan sayılara transferin bitmesi halinde Ada’da yeni bir rekor kırılacak.
120 milyon Euro’luk etikete sahip olacak olan Enzo Fernnadez, Manchester City’nin Ağustos 2021’de Aston Villa’dan 117 milyon Euro’ya transfer ettiği Jack Grealish’i geride bırakacak.
7 OYUNCUYA 208 MİLYON EURO
Avrupa’da orta transferin en süratli ekibi olarak göze çarpan Chelsea, şimdiye kadar 7 oyuncuyu takımına kattı.
Noni Madueke, David Datro Fofana, Mykhailo Mudryk, Benoit Badiashile, Andrey Santos, Joao Felix ve Malo Gusto’yu transfer eden Maviler, bu imzalar karşılığında kasasından 208.5 milyon Euro çıkardı.
BENFICA 12 MİLYON EURO’YA ALMIŞTI
Öte yandan yıldız adayı oyuncuları keşfetmesiyle ünlenen Portekiz gruplarından Benfica, bir transfer başarısına daha imza atmaya hazırlanıyor.
Benfica, rekor fiyatlar konuşulan Enzo Fernandez’i River Plate’ten dönem başında 12 Milyon Euro’ya transfer etmişti.
Bu dönem Benfica’da toplam 38 resmi maça çıkan Arjantinli yıldız, 11 gol ve 5 asist kaydetti. Enzo Fernandez, 2022 Dünya Kupası’nı kazandığı Arjantin Ulusal Kadrosu’nda tüm maçlarda nazaranv alırken 1 gol ve 1 asistle kupaya katkıda bulundu.
Kaynak: beinsports.com.tr / Dış Haberler
 
Üst