Çaykur Rizespor Bayan Futbol Grubu, Karagümrük’e hazırlanıyor

MizahSarrafi

Active member
Turkcell Bayanlar Muhteşem Ligi’nin B kategorisi 12. haftasında Çaykur Rizespor, kendi alanında ligin önderi Karagümrük ile karşılaşacak. Karadeniz takımı Pazar günü saat 12:00’de oynanacak maç öncesi Teknik Yönetici Mutlucan Zavotçu idaresindeki idmanlarını Mehmet Cengiz Tesisleri’nde sürdürdü. İdman öncesinde İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Zavotçu, “Ligin 2. devresinde seyir keyfi veren bir futbolla üstlere hakikat tırmanacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ligin ikinci devresinde kadroya yaptıkları destekler ile üst sıralara tırmanmayı hedeflediklerini lisana getiren Zavotçu, “Kadınlar liginde bu yıl Harika Lig oldu. Muhteşem Lig ekipleri da katıldı. Başta Çaykur Rizespor olmak üzere daha sonrasında Beşiktaş , Galatasaray , Trabzonspor üzere esaslı kulüpler de katılınca ligin hem kalitesi arttı hem bakış açısı epey değişti. Tabi birinci dönem olduğu için biraz zorluklarla karşılaşılıyor, yeni bir dönem dünyaya getiriliyor. Bunun zorluklarıyla karşılaşmak da hayli olağan. Dönem başında liderimiz ile görüşmüştüm ancak diğer bir grupta olduğum için gelememiştim. Gruba 3. haftada katıldım. Birinci devir yapılanmada düzeltmemiz gereken kimi şeyler vardı. Artık fazlaca güzel bir yoldayız. Son 3 maçta da düzgün futbol oynadık. Önceliğimiz seyir zevki veren bir futbol oynamak daha sonrasında da bunun skora yansıyacağını düşünüyoruz. Yeni transferlerimiz oldu. Ortamıza 2 Amerikalı ve 1 tane de Azerbaycanlı oyuncumuz katıldı. Desteklerimizi de yaptık. Ligin 2. devresinde seyir keyfi veren bir futbolla üstlere yanlışsız tırmanacağımızı düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Ligin 12. haftasında karşılaşacakları Karagümrük’ü yenerek amaçlarını yakalamak istediklerini lisana getiren Zavotçu, “Biz bu saatten daha sonra artık bütün maçları kazanmak istiyoruz. Birinci yarıda ayakta kalmaya çalıştık fakat bu saatten daha sonra hem oyuncu gücümüz hem fizikî gücümüz birebir vakitte oyun kalitemiz geliştiği için bundan daha sonra ki bütün maçlarda kazanmak için alana çıkacağız. Ligin önderi Karagümrük ile oynayacağız. Biz Karagümrük’ü konutumuzda yenmek istiyoruz ki ikinci yarıda koyduğumuz gayesi yakalayabilelim. Çalışıyoruz ve inşallah kazanacağız” dedi.

Ligdeki muvaffakiyetten çok bilhassa Karadeniz bölgesinde bayanlar için futbol noktasında ilham kaynağı olmayı hedeflediklerinin de altını çizen Zavotçu, “Futbola bayanlarımızın, küçük kızlarımızın ulaşa bilirliğini sağlamak toplumsal manada hayli bedelli. Karadeniz bölgesinde ki bütün kız çocuklarına öncülük yapıp onlara bir ilham kaynağı olmak istiyoruz. Onlarda özgürce futbol oynayabilsinler. Zira maalesef futbol erkek hükümran bir branş olarak görünüyor. Bizim bu biçimde olmadığını göstermememiz lazım. Bayanlar da futbol oynayabiliyor, onların da hakkı futbol oynayabilmek” halinde konuştu.

Çaykur Rizespor Bayan Futbol Takımı’nın kaptanı Remziye Bakır ise, dönem sonunda taraftarı keyifli edeceklerini tabir ederek, “Sezona makûs başlamıştık fakat şu an bir çıkış yakaladık. Umarım Karagümrük maçıyla da daha yeterli bir çıkış yakalayacağız. İnanıyorum ki ligi de yeterli bir yerde bitireceğiz. Karagümrük maçında kendi evimizdeyiz. Hava hoş, taraftarlarımız var, onların kadroya kattığı hava başka bir hoş. Halk destekliyor bizi, liderimiz ardımızda. Biz bu galibiyeti onlara armağan edeceğiz inşallah. Rize’de tüm vatandaşların erkek kadrosunu desteklediği üzere bizi de desteklemesi fazlaca güzelimize gidiyor. Rize bir atlet için dayanılmaz bir yerden. Ben gelirken bu biçimde beklemiyordum. Çok düzgün karşılandık. Hocalarımız, idare, taraftarlar bizleri epeyce âlâ karşıladı. Bize güya buralıymışız üzere hissettirdiler ve biz de onları dönem sonunda memnun edeceğiz” dedi.

İHA