Bengalurulu Adamın Ekonomi Sınıfında Narayana Murthy ile Beklenmedik Karşılaşması Viral

Bay Krishna, “ne kadar gerçekçi ve cana yakın olduğu” karşısında şaşkına döndüğünü paylaştı.


Yakın zamanda Mumbai'den Bengaluru'ya giden ticari uçuşta bir yolcu, Infosys'in kurucu ortağı Narayana Murthy'nin ekonomi sınıfında yanında oturduğunu görünce şaşırdı. Bengalurulu adam daha sonra bu beklenmedik karşılaşmayı LinkedIn'de paylaştı. Şaşırtıcı net servetine rağmen Bay Murthy, ekonomi sınıfında seyahat etmesiyle tanınıyor.

Bengaluru uçuşunda Bay Murthy'nin yanında oturan girişimci Naren Krishna, yolculuk sırasında yaptıkları konuşmanın yapay zeka ve Hindistan ekonomisinin mevcut durumu da dahil olmak üzere çeşitli konuları kapsadığını paylaştı.

LinkedIn gönderisinde şöyle yazdı: “Kendi itibarına sahip bir vizyonerle ekonomi koltuğunu paylaşma konusundaki katıksız inançsızlık, yolculuk boyunca devam etti.”


Bay Krishna, “ne kadar gerçekçi ve cana yakın olduğundan çok etkilendiğini paylaştı. Ayrıca şunu paylaştı: “Paylaştığımız birkaç saat içinde onunla, yapay zekanın gelecekteki manzarasından sayısız konuyu derinlemesine inceledim, “Gençliğin küresel ölçekte Hindistan ekonomisinde oynadığı önemli rol, gelecekte Çin'i bile geride bırakarak beklentileri yönetmek, stresle başa çıkmak ve bir şirket kurarken başarısızlıkların üstesinden gelmek.”

Bay Krishna, Bay Murthy'nin hayatta tarafsızlığın öneminden bahsettiğini açıkladı. Bay Murthy ayrıca Bay Murthy ile anekdotlar paylaştı.

“Paylaştığı değerli noktalardan biri, sonuçlardan ayrılmanın önemiydi; Infosys'in yolculuğundan, aralıksız çaba gösterilmesine rağmen büyük sözleşmelerin gerçekleşmediği ve beklenmedik anlaşmaların şaşırtıcı bir şekilde yerine getirildiği örnekleri anlattı.”

Şöyle ekledi: “Bu tartışmada benim için en önemli çıkarım Louis Pasteur'ün şu sözü oldu: “Şans hazırlıklı zihinlerden yanadır.”

Bay Murthy ayrıca yapay zekanın yükselişinden de bahsetti. Milyarder, yapay zekanın çeşitli sektörlerde insan verimliliğini katlanarak 10-100 kat artıracağını söyledi. Önümüzdeki yıllarda inovasyon hızının son on yılı geride bırakacağını da sözlerine ekledi.

Bay Krishna, bu beklenmedik buluşmanın anısını uzun süre yanında taşıyacağını söyleyerek gönderisini sonlandırdı.
 
Üst