Barcelona’yı Galatasaray karşısında bekleyen iki zorluk var

MizahSarrafi

Active member
Barcelona bu kuranın favorisi. Galatasaray ‘ın ferdi manada uygun oyuncuları var. Lakin benim gözlemime bakılırsa ekip bir daha yapılanma içerisinde ve Barça için kuvvetli bir rakip olacağını düşünmüyorum. Barça için iki zorluk olabileceğini düşünüyorum. Birincisi, pandeminin tesirini hâlâ yaşadığımız bu günlerde Almanya ya da Fransa’ya yaptıkları seyahat üzere Türkiye onlar için kolay bir seyahat olmayacaktır. İkincisi, Galatasaray’ın bu tıpta kaybedeceği bir şey yok. Bu yüzden onlar kadar baskı hissetmeyecekler. hem de her ne olursa olsun, Galatasaray markası Avrupa’da hâlâ büyük.

Arda değerli işler yaptı fakat…

Arda Turan ise Atletico Madrid ve Barcelona’da değerli işler yaptı. Lakin şu an ekibinin değerli bir oyuncusu değil. Yedek futbolcu pozisyonunda yer alıyor.

Genç yıldız Gavi cezalı

10 Mart’ta Nou Camp’ta oynanacak birinci maçta, Barcelona’nın değerli bir eksiği olacak. Altyapıdan yetişen ve bu dönem kısa vakitte mükemmeller yaratan 17 yaşındaki Gavi, sarı kart cezası niçiniyle İspanya’daki gayrette Galatasaray’a karşı forma giyemeyecek. İspanyol yıldız, hocası Xavi’nin sistemindeki en kıymetli kesimlerden biri olarak öne çıkıyor.

O bilet için amansız yarış

Xavi vazifeye gelene kadar tepe yarışının fazlaca uzağında kalan Barcelona, son devirde toparlandı. Maç eksiğiyle de olsa başkan Real Madrid’den 15 puan fark yiyen Barça, ikinci sıradaki Sevilla’nın da 9 puan gerisinde. bir daha de Şampiyonlar Ligi’ne katılma sınırına girmeyi başaran Xavi’nin öğrencileri, şu sıralarda 3. ve 4. sıra için Betis, Atletico Madrid, Villarreal, Sociedad ve Bilbao ile amansız bir gayret içerisinde.

Davet Davran