Arsene Wenger teknik yöneticiliğe dönüyor

Hasan

New member
Arsene Wenger, Fransız takımı Paris Saint-Germain’in (PSG) özel maçta karşılaşacağı Suudi Arabistan’ın El Hilal ve El Nasr kulüplerinden oluşacak karma grubun teknik yöneticiliğini yapacak.
Arsenal’dan ayrıldığı 2018 yazından bu yana teknik yöneticilikten uzak kalan 71 yaşındaki Wenger, bir maçlığına da olsa kulübeye geri dönüyor.
Suudi Arabistan Cümbüş Kurumu Lideri Turki al-Sheikh, şov müsabakası için Wenger ile anlaştıklarını Twitter hesabından duyurdu.
“Riyad Dönemi Kupası” ismiyle düzenlenecek futbol maçı, ekim ayından 2022’nin mart ayına kadar sürecek Riyad Dönemi 2021 şenliği kapsamında oynanacak. Başşehir Riyad’daki karşılaşmanın, 2022’nin ocak ayının üçüncü haftası yapılması planlanıyor.
Şenlik müddetince ayrıyeten geçen yıl hayatını kaybeden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın onuruna, “Maradona Kupası” isimli bir maç daha düzenlenecek. 25 Kasım’daki özel maçta İspanya’nın Barcelona ve Arjantin’in Boca Juniors ekipleri karşılaşacak.
Fransa’nın Nancy ve Monaco, Japonya’nın Nagoya Grampus Eight kadrolarını çalıştırmasının akabinde Arsenal’de 1996-2018 ortası aralıksız 22 yıl teknik yöneticilik yapan Wenger, bu süreçte 3 Premier Lig ve 7 İngiltere Federasyon Kupası şampiyonluğu hayatıştı.
Fransız teknik adam, 2019’un kasım ayından beri FIFA’da global futbol gelişim yöneticisi olarak misyon yapıyor.
 
Üst