Ada basını Solskjaer’i yerden yere vurdu!

Hasan

New member
İngiltere Premier Ligi’nin 9. haftasında Liverpool’un deplasmanda Manchester United’ı 5-0 yenmesi, ülke basınında geniş yankı uyandırdı.
Guardian gazetesi, maçta 3 gol atan Liverpool’un Mısırlı yıldızı Muhammed Salah’ın performansını öne çıkararak, “Salah’ın hat-trick’i yardımıyla Liverpool, Manchester United’ı alandan sildi.” başlığıyla haberi okuyucularına duyurdu.
Manchester Unitedlı taraftarların, skorun birinci yarı sonunda 4-0 olmasının akabinde kadrolarını ıslıkladığının hatırlatıldığı haberde, “Salah’ın, Liverpool’un beşinci, kendinin üçüncü golünü maçın çabucak hemen 50. dakikasında atması, skor farkının daha da büyüyebileceğini gösterdi. Pogba’nın atılmasının akabinde 60. dakikadan itibaren alanda 10 kişi kalan Manchester United’da taraftarlar için kabus dolu bir gece oldu.” sözleri kullanıldı.
BBC Sport’ta yapılan maç tahlilinde ise Liverpool’un rakibi karşısında büyük üstünlük kurduğu belirtilerek, “Liverpool, top denetimi, teknik yöneticilik, tertip ve taktik üzere oyunun her istikametinde Manchester United’ın senelerca önünde bir çizgide olduğunu gösterdi. Klopp, 6 yıllık süreçte Şampiyonlar Ligi ve lig şampiyonluğu kazandırdığı kadrosuna verdiği taktiksel gücü, herkese gösterdi.” değerlendirmesi yapıldı.
The Sun gazetesi, “Kırmızı Şeytanlar, Salah’ın hat-trick yaptığı maçta, Liverpool karşısında 5-0’lık skorla alanda aşağılandı.” başlığıyla sunduğu haberde, Manchester United’ın teknik yöneticisi Ole Gunnar Solskjaer’e ağır tenkitlerde bulundu.
Norveçli teknik adamın maç boyunca büyük taktik kusurlar yaptığının vurgulandığı haberde, “Ole Gunnar Solskjaer’in seçkin bir futbol kulübünü yönetebilme yeteneğine sahip olmadığı, bu maçta ortaya çıktı. Manchester United teknik yöneticisinin, artık şapkayı önüne koyup düşünmesi ve yaptıklarından utanması gerekiyor.” halinde görüş açıklandı.
The Telegraph gazetesi de Solskjaer’in, bu sonuca karşın istifa etmeyi düşünmediği tarafındaki açıklamalarını öne çıkararak, “Solskjaer, İngiliz futbolunun en karanlık gününü yaşadı. Maç sırasında pes etmeye fazlaca yaklaştıklarını kabul eden Norveçli teknik yönetici, istifa etmeyeceğini söylemiş oldu. Cristiano Ronaldo, Luke Shaw, Harry Maguire üzere yıldız oyuncular ise skorun sorumluluğunu üstlerine aldı.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst