7,4 büyüklüğündeki sarsıntı daha sonrası yardım çağrısı! Arda Turan: İnsanlarımızın yardımınıza gereksinimi var

MizahSarrafi

Active member
Acil ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde zelzele olduğunu bildirdi. AFAD’ın yaptığı açıklamaya bakılırsa Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde zelzele meydana geldi.

Deprem saati 04.17 olarak kaydedilirken zelzelenin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. AFAD sarsıntının 8 vilayette şiddetli biçimde hissedildiğini duyurdu.

DEPREM 10 İLİ VURDU

Deprem, Kahramanmaraş başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da hissedildi.

SOYLU: BU MİLLETLERARASI YARDIM İÇEREN BİR ALARMDIR

Soylu, “Bütün takımlarımız teyakkuz halinde. Dördüncü düzey alarm ortaya koyduk. Bu, milletlerarası yardımı da içeren bir alarmdır.” demişti.

GAZİANTEP’TE 6.6 VE 6.5 OLMAK ÜZERE 2 DEPREM

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4’lük sarsıntının akabinde, bir sarsıntı de Gaziantep de hissedildi. Bölgede 04.28’de 6.6’lık bir sarsıntı meydana geldi. Çabucak akabinde saat 04.36’da Nurdağı ilçesinde meydana gelen sarsıntının büyüklüğü 6.5 olarak ölçülürken, sarsıntının derinliği 9.77 kilometre…

AFAD’TAN SON AÇIKLAMA: 76 VEFAT, 440 YARALI

AFAD’tan yapılan açıklama şu biçimde; Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman ve Malatya’da 76 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Hatay ve Kilis’te 440 vatandaşımız yaralanmıştır.

ARDA TURAN’DAN YARDIM DAVETİ: İNSANLARIMIZIN YARDIMINIZA GEREKSİNİMİ VAR

Sosyal medya hesabından en evvel ‘Geçmiş olsun Türkiye’ bildirisi paylaşan Arda Turan, çabucak sonrasında İçişleri Bakanı Soylu’nun memleketler arası yardım daveti daha sonrası bir ileti daha paylaşarak şu sözlerle bir yardım davetinde bulundu, ‘Türkiye dördüncü düzey alarm durumu ilan etti. ‘4. seviye’ alarm durumu, memleketler arası yardım davetini kapsamaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde olup bu iletisi okuyanlar… Ülkemde sarsıntıda enkaz altında kalmış insanlarımızın kurtarılmak için yardımınıza muhtaçlığı var.

DÜNYADAN YARDIM MESAJLARI
Azerbaycan Acil Durumlar Bakanlığı’nın Sivil Savunma Birlikleri hazır hale getirildi. Türkiye’ye yardım için işçi gönderilecek.

Beyaz Saray: ABD, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı sarsıntıya ait haberler niçiniyle derin kaygı duyuyor. Gereken her yardımı sağlamaya hazırız. Lider Biden, afetten en çok etkilenenlere yardım etmek emeliyle ABD’nin müdahale seçeneklerini değerlendirmeleri için USAID ve başka federal hükümet ortaklarına talimat verdi. Türkiye Hükümeti ile koordineli olarak durumu yakından izlemeye devam edeceğiz.