“Kutudan Oturup Konuşmak…” Virat Kohli Eleştirmenleri Ateşli Bir Şekilde Patlattı

Virat Kohli IPL 2024'te RCB adına iş başında© AFP

Hintli kriket takımının yıldız vurucusu, bu yılki yarışmada açık ara en yüksek sırayı alan oyuncu olmasına rağmen, devam eden IPL 2024'te Virat Kohli'nin vuruş oranı ve vuruş tarzı hakkında pek çok konuşma yapıldı. Royal Challengers Bengaluru, Gujarat Titans'ı 9 kaleyle mağlup ederken Kohli, yalnızca 44 atışta yenilmez 70'lik skorla bir kez daha iyi bir temas kurdu. Galibiyetin ardından Kohli, vuruş oranıyla ilgili dedikodulara odaklanmadığını ve yüksek seviyede kriket oynamamış hiç kimsenin bu durumları tam anlamıyla anlayamayacağına inandığını söyleyerek kendisini eleştirenleri sert bir şekilde eleştirdi.

“Pek değil, vuruş oranlarından ve benim spini iyi oynamadığımdan bahsedenlerin hepsi bu şeylerden bahsediyor. Bana göre bu, takım adına maçları kazanmakla ilgili ve bunu 15 yıldır yapmanızın bir nedeni var. Yıllardır bunu her gün yaptınız, takımlarınız için maçlar kazandınız, eğer kendiniz böyle bir durumla karşılaşmadıysanız, oturup kutudaki oyun hakkında konuşabileceğinizden tam olarak emin değilim. Maçtan sonra Kohli, “Benim için insanlar her gün varsayımları hakkında konuşabilir, ancak her gün bunu yapanlar neler olduğunu biliyorlar ve bu benim için artık bir tür kas hafızası.” dedi.

“Kendimiz için adım atmak, kendimize olan saygımız için oynamak istedik. Turnuvanın ilk yarısında oynadığımız gibi oynayamayız, topu da görmek istedik, daha fazla atak yapıyoruz, daha fazla atak yapıyoruz.” Saha oyuncuları vücutlarını ortaya koyuyor, biz de bu şekilde oynamak istiyoruz. Son iki maç dışında şu ana kadar standartlara ulaşamadık ama aynı şekilde devam etmek istiyoruz, maçta harika bir atmosfere sahibiz. Soyunma odası. Kendimiz için oynamak istiyoruz, neden bu seviyede oynadığımıza ve ayrıca bizi destekleyen taraftarlarımıza biraz saygı duymak istiyoruz” diye ekledi.

Maça gelince RCB, Kohli'nin bir başka harika vuruşu ve Will Jacks'in sansasyonel yüzyılı sayesinde IPL 2024 play-off hayallerini canlı tuttu.

Bu makalede bahsedilen konular