Zlatan Ibrahimovic’ten emeklilik açıklaması: çabucak hemen o kademede değilim

MizahSarrafi

Active member
İtalya Serie A gruplarından Milan’ın 40 yaşındaki yıldız futbolcusu Zlatan Ibrahimovic, geleceği ve mesleği hakkında açıklamalarda bulundu.

ESPN’de yer alan habere göre emekliliğinin yaklaması niçiniyle paniklediğini belirten İsveçli golcü, “Şu anda emekliliğime yakın olduğum bir durumdayım. Bu yüzden biraz panikliyorum. Zira futbolu bıraktığında ne yaparsın? Çok şey yapabileceğimi biliyorum, her yerden teklifler alacağım. Lakin alanda aldığım adrenalini diğer bir şeyden asla alamam. Bunu ertelemeye çalıştım. Bu adımı elimden geldiğince kendimden uzaklaştırmaya çalışıyorum.” kelamlarını lisana getirdi.

“hemen çabucak orada değilim”

hemen çabucak emeklilik basamağına gelmediğini de belirten Ibrahimovic, bu kouyu düşünmediğininin altını çizerek, “Sağlıklı olmam gerekiyor ve oynadığımda yeterli hissetmek istiyorum. Çok fazla acı çekiyorsan, futbol oynamanın bir manası yok, gerçekçi olmak ve kendine bunu söylemek daha güzel. Lakin çabucak hemen orada değilim. Ve bunun hakkında düşünmüyorum bile. Zira ona odaklanmak, başımda durmaya hazır olduğum manasına geliyor. Ve şayet durmaya hazırsam, grup arkadaşlarıma yardım edemem ve istediğimi elde etme konusunda kendime yardım edemem.” dedi.

“Lider olmaya çalışıyorum”

Milan’ın genç bir takımının olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, deneyimi ile başkan olmaya çalıştığını da şöyle kelamlarına ekledi: “Bu yaşta kanıtlayacak hiç bir şeyim yok ve yıllardır kanıtlayacak hiç bir şeyim yok. Bu genç bir kadro, ben buyum, bu yüzden alanda ve saha haricinde destekleyici olmaya çalışıyorum. Kendi yolumda bir önder olmaya çalışıyorum.”

Sözleşmesi dönem sonunda bitiyor

Kariyerinde Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Manchester United ve PSG üzere Avrupa devlerinin formasını giyen 40 yaşındaki yıldız futbolcunun Milan ile kontratı dönem sonunda bitiyor.

Milan ile bu dönem 25 maçta nazaranv yapan Ibrahimovic, 8 gol ve 3 asistlik performansa imza attı.