“Utanın…: Bombay Kızılderilileri, “Kişisel Kazanç” İçin Yazdığı Hakkındaki “Çılgın” Raporlar Üzerinden Öfkeli

İngiltere ve Mumbai Kızılderilileri tempolu Jofra Archer, Hindistan Premier Ligi’nin (IPL) devam eden sezonunda dirsek ameliyatı olmak için Belçika’ya gittiğine dair haberlere muhtemelen sert çıktı. 28 yaşındaki “muhabir”i “gerçekleri bilmeden ve benim rızam olmadan” bilgi yaymakla suçladı, son birkaç yıldır sakatlıklarla boğuşuyor ve ülkenin T20 kadrosuna bile giremedi 2021 ve 2022 Dünya Kupaları. Oyuncunun IPL 2022’de yer almayacağını bilmesine rağmen MI, geçen yıl IPL mega müzayedesinde Archer’ın hizmetlerini satın aldı.

MI formasıyla ilk maçına Royal Challengers Bangalore’a karşı çıkan Archer, şimdiye kadar beş kez şampiyon olan yedi maçın sadece ikisini oynadı.

Kondisyonuyla ilgili endişelerle, Archer’ın IPL 2023’ün ortasında dirsek ameliyatı olmak için Belçika’ya uçtuğuna dair raporlar ortaya çıktı.

Ancak Archer raporlara sert çıktı ve hatta muhabiri durumu “kişisel kazanç” için kullanmakla suçladı.

“Gerçekleri bilmeden ve benim iznim olmadan bir makale yayınlamak delilik. Muhabir kim olursa olsun, size yazıklar olsun, bir oyuncu için zaten endişe verici ve sıkıntılı bir dönem ve bunu kişisel kazancınız için istismar ediyorsunuz, asıl asıl olan sizin gibi insanlar. sorun,” Archer tweet attı.

Gerçekleri bilmeden ve benim iznim olmadan bir makale yayınlamak deliliktir.

Muhabir kim olursa olsun size yazıklar olsun, bir oyuncu için zaten endişe verici ve sıkıntılı bir dönem ve bunu kişisel kazancınız için istismar ediyorsunuz, sorun sizin gibi insanlarda.

— Jofra Archer (@JofraArcher) 26 Nisan 2023
Şimdiye kadar Archer, IPL 2023’te kendi adına sadece bir kaleyle iki maç oynadı.

Bu yılın başlarında uluslararası krikete dönen Archer, Avustralya’ya karşı oynanacak Ashes serisi için İngiltere kadrosunda da yer arıyor.

İngiltere, sakatlık sorunlarına rağmen Barbados doğumlu yıldızın 16 Haziran’da Edgbaston, Birmingham’da oynanacak ilk maçla başlayacak beş maçlık seride yer alacağından umutlu.

Bu yazıda bahsedilen konular