Sergio Agüero’dan Guardiola itirafı: Sıkıntılar yaşadık

MizahSarrafi

Active member
Yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebiyle futbolu bırakmak zorunda kalan Arjantinli yıldız Sergio Agüero, Manchester City forması giydiği periyotta teknik yönetici Pep Guardiola ile yaşadığı problemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Mirror’da yer alan habere bakılırsa Guardiola’nın kadroya birinci geldiği devirde idman konusunda uyuşmazlık yaşadıklarını belirterek, “Manchester City’de nazaranve geldiği birinci devirde bana, ‘öyle idman yapamazsın’ dedi. Ben de ona ‘Ama ben bu biçimde antreman yapıyorum, kendi yolumda idman yapıyorum. Bana köşeye koşup geri dönmemi söylersen, gidip koşarım, lakin kendi yolumda koşarım.’ halinde karşılık verdim. Bu mevzu niçiniyle sıkıntılar yaşadık.” tabirlerini kullandı.

Guardiola’nın yaşananlardan hoşlanmadığını ve bu niçinle birinci devirler kendisine forma vermediğine de değinen Agüero, “kimi vakit bundan hoşlanmadı ve bu yüzden birinci devirler epeyce fazla oynama bahtı bulamamıştım” dedi.

2011-21 yılları içinde İngiliz grubunun formasını giyen Agüero, 2021’de Barcelona’ya transfer olmuş lakin yaşadığı kalp rahatsızlığı niçiniyle futbolu bırakmıştı.

Arjantinli yıldız Manchester City mesleğinde 390 maça çıkarken, 260 gol ve 73 asistlik performansa imza atmıştı.