Ronaldo’dan flaş açıklamalar! “Manchester City’ye epeyce yakındım…”

Hasan

New member
Cristiano Ronaldo, TalkTV’ye verdiği röportajla gündem yaratmaya devam ediyor.
Gazeteci Piers Morgan’ın sorularını yanıtlayan Portekizli yıldız, Manchester City’ye transfer olmaya pek yakın olduğunu söylerken, “Benimle uzun müddet konuştular. Pep Guardiola, beni ikna etmek için epey uğraştı. Manchester United ile bir tarihim var. Kalbim, hislerim… Ayrıyeten, Sir Alex Ferguson. İşi değiştiren bunlar oldu.” sözlerini kullandı ve ekledi:
“Ferguson, Manchester United’a dönüşümde anahtar rol oynadı. Manchester City’e epeyce yakındım ancak imza atsaydım sadık biri olmazdım. Bu şuurlu bir karardı. hiç bir vakit geri döndüğüm için pişman olmadım. Geri dönüşümde en değerli hisse Sir Alex Ferguson’ındı. Sir Alex Ferguson beni aradı, ‘Manchester City’e imza atamazsın, bu imkansız’ dedi. Ben de yalnızca ‘Tamam patron’ dedim. sonucumı değiştirdim. Ben hala Manchester United’a geri dönüşümün, o günden bakınca gerçek karar olduğunu düşünüyorum.”

“Manchester United hiç bir gelişim kaydedemedi”

Kırmızı Şeytanlar ile bir daha buluşmanın bir hayal kırıklığı olduğundan kelam eden Portekizli yıldız, “Manchester United’a dönerken, geri kalan 13 yılda her şeyin değişmiş olacağını düşünüyordum. Geldiğimde her şeyin tıpkı olduğunu gördüm. Bu makus bir sürprizdi. Real Madrid, hatta Juventus’la karşılaştırdığınızda Manchester United hiç gelişim kaydedemedi.” halinde konuştu.

“Saçma bir karardı…”

Ronaldo, kulübün teknik yönetici tercihleriyle alakalı ise, “Ole Gunnar Solskjaer’i vazifeden aldıysanız dünyanın en uygun teknik yöneticilerinden birini misyona getirmelisiniz, bir sportif yöneticisi değil. Saçma bir karardı. Bir antrenör bile değilsiniz lakin Manchester United’ın işvereni olmaya çalışıyorsunuz. Ralf Rangnick bakılırsavdeyken ona fazlaca hürmet gösterdim. Ne olursa olsun, misyonda o vardı. Mesleğimdeki tüm teknik direktörlerime ‘patron’ dedim. Lakin, içimde onu asla işveren olarak bakılırsamedim. Asla kabul edemeyeceğim birtakım noktalar gördüm. Sıkıntı vakit içinderdı.” sözlerini kullandı.

“Tarihin en düzgün Dünya Kupası olacak”

Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası tertibiyle ilgili konuşan Ronaldo, “Dünya Kupası’nı kazanmanın hayalini kuruyorum. Sıkıntı olacağını biliyorum ancak hayal kurmak hür. Bu Dünya Kupası muhtemelen tarihin en düzgün Dünya Kupası olacak.” dedi.