Ronaldo: “İhanete uğramış hissettim”

Hasan

New member
Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, kulübü Manchester United’dan atılmaya çalışıldığını ve ihanete uğramış hissettiğini söylemiş oldu.
Ronaldo, İngiliz televizyon kanalı TalkTV’deki “Piers Morgan Sansürsüz” programına katıldı.
37 yaşındaki golcü oyuncu, Manchester United’da kendisini kulüpten atmaya çalışanlar olup olmadığı sorusuna, “Evet. Sırf teknik yönetici (Erik cilt Hag) değil, 2-3 kişi daha var. Kendimi ihanete uğramış hissettim. Kimi şahısların beni burada istemediğini hissettim. Yalnızca bu yıl değil, geçen yıl da…” cevabını verdi.
Oyuna alınmadığı Tottenham müsabakasının bitmesini beklemeden soyunma odasına gitmesi daha sonrası bir maçlığına takım dışı bırakılan Ronaldo, Erik cilt Hag’a hürmeti olmadığını belirterek, “Ona hürmetim yok zira bana hürmet göstermedi. Bana hürmeti olmayana asla hürmet duymam.” dedi.
Kulübün, teknik yönetici Alex Ferguson’ın ayrıldığı 2013’ten bu yana gelişim kaydedemediğini savunan Ronaldo, “Kendisi (Ferguson), kulübün hak ettiği doğrultuda ilerlemediğini herkesten yeterli biliyor. Manchester United’ı ve taraftarlarını seviyorum. Taraftarlar her vakit benim yanımda oldu. Kulüp için en düzgününü istiyorum. Bu niçinle Manchester United’a geldim.” sözlerini kullandı.
Ronaldo, Ole Gunnar Solskjaer’in akabinde süreksiz olarak Manchester United’ın teknik yöneticiliğini üstüne alan Ralf Rangnick için “Teknik yönetici değilsen nasıl Manchester United’ın başına geçebilirsin? Daha evvel ismini bile duymamıştım.” yorumunu yaptı.
Portekizli futbolcu, eski kadro arkadaşı Wayne Rooney’e ait ise “Benim hakkımda niye bu kadar berbat tenkit yaptığını bilmiyorum. Muhtemelen faal mesleğini noktaladığı, benim de üst düzeyde oynamaya devam ettiğim içindir. Ondan daha düzgün göründüğümü ise söylemeyeceğim.” değerlendirmesinde bulundu.
Yılın futbolcusuna verilen ödüllerden Altın Top’u (Ballon d’Or) 5, FIFA En Uygun’u ise 2 kere kazanan, UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını 5 kere kaldıran Ronaldo, Cilt Hag idaresindeki Manchester United’da birinci 11’e girmekte zorlanıyor. Ronaldo, kadrosunun Premier Lig’de çıktığı 14 müsabakanın 10’unda oynadı lakin sırf 4’ünde birinci 11’de yer aldı.