Romelu Lukaku Belçika’nın yeni teknik yöneticisini deklare etti

MizahSarrafi

Active member
Romelu Lukaku, sakatlıklarını ve Belçika’nın Dünya Kupası’ndan erken elenmesini geride bırakıp, bonservisiyle bir arada Inter’de forma giymeyi istiyor. Lukaku, dönemin birinci yarısında hamstring ve uyluk faydalanmaları niçiniyle epey sayıda maç kaçırdı.

Chelsea’den kiralık olarak Inter’e adım atan 29 yaşındaki oyuncu İtalyan kulübüne kalıcı bir mukavele yapması sıkıntı olabilir. Zira Londra grubu Ağustos 2021’de Serie A kulübüne ödediği 97,5 milyon poundu (117,50 milyon dolar) telafi etmeye çalışıyor.

Kariyer planı için ne söylemiş oldu?

Sky Sport İtalya’ya konuşan Lukaku, “Herkes ne istediğimi biliyor. Şu anda Inter’in kazanması için ne gerekiyorsa yapmalıyım ve akabinde Chelsea ile oturup konuşabiliriz. Aklımda mesleğimi çocukluk kulübüm olan Anderlecht ile bitirmek var. Neredeyse 30 yaşındayım, oğlum okula burada başladı ve Inter akademisinde oynuyor. Burada kalmak ve işleri hakikat yapmak istiyorum. Umarım önümüzdeki altı ayda Inter ile güzel işler yaparım, azamide çalışırım ve sonunda Chelsea ile konuşuruz ve bir tahlil buluruz” dedi.

Belçika’nın yeni teknik yöneticisi kim olacak?

Lukaku, uzun müddetli sakatlığının mesleğinde birinci defa bu kadar fazlaca maç kaçırdığını söylemiş oldu. Yıldız futbolcu, Dünya Kupası için toparlanmaya çalışırken meskeninin bir hastaneye benzediğini de kelamlarına ekledi.

Katar’daki turnuvaya küme kademesinde veda eden Kırmızı Şeytanlar’da teknik yönetici Roberto Martinez nazaranvinden ayrıldı. Lukaku, Thierry Henry’nin nazaranvi devralmak için ülkü bir aday olduğunu tabir etti.

“Benim için Henry, Belçika’nın bir daha sonraki teknik yöneticisi. Hiç kuşku yok, bunu açıkça söylüyorum: Bir daha sonraki teknik yönetici o olacak. Daima kazanmak istiyor ve federasyonun her şeyi değiştirmek isteyen bir koç alacağını sanmıyorum.”

Ülkesi ismine 104 maçta vazife yapan Lukaku 68 gole imza attı.(ntvspor.net)