“Pogba ile birebir düzeyde olmak güzel”

Hasan

New member
Dönem başında Fenerbahçe’den Premier Lig takımı Watford’a transfer olan Ozan Tufan, yeni ekibinin resmi internet sitesine samimi açıklamalarda bulundu.

Okul kadrosunda oynarken keşfedildiğini söyleyen Ozan, “Bursaspor’a transfer oldum ve daha sonra da Fenerbahçe’ye gittim. Artık Watford forması giyiyorum. Bursaspor’un bana kattıklarına değer biçemem. Fenerbahçe’de ise hiç bir yerde görmediğim sevgiyi gördüm. Mesleğimin en hoş yılları Fenerbahçe’de geçti. 7 yıl şampiyon olamadık lakin en hoş anılarım Fenerbahçe’deydi. Çok sıkıntı günler de yaşadık lakin sonuçta artık buradayım” dedi.
Ozan Tufan, Pogba ile kıyaslanması hakkında ise şu biçimde konuştu:
“Pogba hayli büyük bir oyuncu ve epey büyük bir karakter. Benim için Türkiye’de attığım gollerden daha sonra ‘Pogba’dan âlâ, şundan güzel, bundan düzgün…” dediler. Türkiye’de bu biçimde bir akım var ve beni de bu biçimde ödüllendiriyorlardı. Pogba üzere bir oyuncuyla birebir düzeyde olmak güzel”
Çağlar Söyüncü ile hayli yakın arkadaş olduklarını lisana getiren Ozan, “Premier Lig’e geldiğim için en çok Çağlar sevindi. yıllar evvel ikimizin de günün birinde Premier Lig’de oynayacağından bahsederdik. İkimizin de müsaadesinde buluşup kahve içmeyi bekliyoruz” tabirlerini kullandı.