Onlara En İyisini Diliyorum, Jet Airways CEO’su Sanjiv Kapoor’u Bırakma Konusunda Atadı

Kaynaklar, Jet Airways’in CEO adayı Sanjiv Kapoor’un havayolundan ayrıldığını söyledi

Yeni Delhi:

Jet Airways’in CEO adayı Sanjiv Kapoor, karalı taşıyıcıya katıldıktan sadece bir yıl sonra şirketten ayrıldı. Bay Kapoor, Jet Airways’e geçen yıl Nisan ayında katıldı.

Havayolunu yeniden canlandırmak için çalışan konsorsiyum, bugün yaptığı açıklamada, uygun bir yedek bulunana kadar CEO tarafından belirlenen sorumlulukları denetleyeceklerini söyledi.

Ocak ayında Jet Airways yönetim komitesi, Bay Kapoor’dan sorunlu havayolunun mülkiyeti tamamen bir borç verenler konsorsiyumuna devredilene kadar CEO unvanını kullanmamasını istedi.

Havayolundan ayrılana kadar CEO adayı olarak devam etti.

Jalan Kalrock Konsorsiyumu (JKC) bugün yaptığı açıklamada, Pazartesi’nin son çalışma günü olduğunu söyledi.

“Hindistan’da ilk kez bir havayolunu canlandırarak tarih yazmak için JKC ile bir araya gelen harika bir ekibin parçası olmaktan gurur duyuyorum. Yeniden canlandırmak için yola çıktığımız sıradan bir havayolu değil – Jet Airways. Kapoor bugün yaptığı açıklamada, “2019’da faaliyetlerini durdurmadan önce son 25 yıldır Hindistan’ın en sevilen havayolları” dedi.

“Bir araya getirdiğimiz çığır açan iş planı ve kaydettiğimiz ilerlemeden gurur duyuyorum, ancak ne yazık ki operasyonların yeniden başlaması 2022’de planlandığı gibi gerçekleşemeyecek. – iflasın yeniden yapılandırılmasının ardından Jet Airways gibi hizmet taşıyıcıları ve JKC’nin Jet Airways’in yeniden canlanmasına tamamen bağlı olduğunu biliyorum ve onlara en iyisini diliyorum” dedi.

Ekim 2020’de, havayolunun alacaklılar komitesi, Dubai merkezli Murari Lal Jalan ve şimdi JKC olarak adlandırılan İngiltere’nin Kalrock Capital konsorsiyumu tarafından yapılan bir yeniden canlandırma planını onayladı.

Havayolu, mali sıkıntılar nedeniyle Nisan 2019’dan beri uçmadı.

Konsorsiyumdan yapılan açıklamada, “JKC, Jet Airways’in yeniden canlandırılmasına tamamen bağlı kalmaya devam ediyor ve JKC İcra Komitesi, uygun bir değişiklik yapılana kadar CEO’nun belirlediği sorumlulukları denetleyecek” dedi.