Oğuz Ceylan: Rizespor’da 11 yıl evvel yarım kalan öyküm vardı

MizahSarrafi

Active member
Rizespor, Spor Toto 1. Lig’in 23. haftasında 4 Şubat Cumartesi günü alanında oynayacağı Yeni Malatyaspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde, Teknik Yönetici Bülent Korkmaz idaresinde gerçekleştirilen idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeni transferlerden Oğuz Ceylan, “Sezona Ankaragücü’nde başladım. Devre içinde menajerim Çaykur Rizespor’un benimle ilgilendiğini söylemiş oldu. Benim Rizespor’da yarım kalan öyküm vardı. Çok gelmek istedim ve idare de transferi tamamladı. Yeterli ki gelmişim. Yarım devir Beşiktaş’tan kiralık olarak gelmiştim. İşler istediğimiz üzere gitmemişti. 11 yıl daha sonra yinedan bu ekipte şampiyonluğa oynamaktan, insan ister istemez etkileniyor. Buraya geldiğimde hiç oynamamıştım o yüzden içimde bir heves kaldı. Artık şampiyonluğa gidiyoruz. Sene sonunda bunu başaracağımıza inanıyorum” sözlerini kullandı.

“Takımda arkadaşlık ortamı var”

Takımda fazlaca uygun karşılandığını söyleyen Ceylan, “Ben Antalya kampında kadroya katıldım. Kadroda arkadaşlık ortamı var. Beni de hayli güzel karşıladılar. İnanılmaz bir ortamımız var. Şampiyon olmama üzere bir ihtimal düşünemiyorum. Herkes epeyce elverişle çalışıyor. İnanıyorum ki dönem sonunda gülen taraf biz olacağız. Malatya maçının sıkıntı geçeceğini düşünüyorum zira Eyüpspor galibiyetinin moraliyle geliyorlar. Bizim bundan daha sonra hiç bir maçı telafi edecek vaktimiz yok. Kalan maçlarımızı hayli âlâ geçireceğimizi düşünüyorum. Biz, her maça final gözüyle bakıyoruz” halinde konuştu.

İHA