Merkez Bankası 52 mühendis ve teknisyen almak için ilana çıktı

SessizDüşünür

Active member
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bugün iki yeni ilan yayımladı. 8 Ekim ila 1 Kasım 2021 tarihleri içinde başvuru yapılması gerekiyor.

MÜHENDİS ALIMI

25 Uzman yardımcısı (Mühendis) alım ilanında, 01.01.1987 ve sonrasındasında doğmuş olmak şartı aranıyor. Ayrıca, yabancı dil için şu şart konuldu:
” 01.01.2018 tarihinden daha sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.”

Uzman yardımcısı (Mühendis) ilanına başvurmak için .

TEKNİSYEN ALIMI

27 Teknisyen alım ilanında ise 01.01.1990 ve sonrasındasında doğmuş olmak şartı aranmaktadır. ayrıca, 2018 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartı da aranacak. 8 Ekim ila 1 Kasım 2021 tarihleri içinde başvuru yapılması gerekiyor.

Başvuru yapabilecek bölümler ise şöyle açıklandı:
“Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve daha sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt haricindeki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.”

Teknisyen alım ilanına ulaşmak için .