Manish Sisodia Masa Planını Seviyorum, BJP’yi İddia Ediyor, AAP Bunu Reddediyor

Manish Sisodia, CBI tarafından tutuklanmasının ardından Kabineden istifa etti.

Yeni Delhi:

Perşembe günü BJP, Delhi hükümetinin tutuklanan lidere destek toplamak için devlet okullarında ‘Manish Sisodia’yı seviyorum’ masaları kuracağını iddia etti, bu suçlama AAP tarafından reddedildi.

Eğitim de dahil olmak üzere Delhi hükümetinde 18 portföyü bulunan Bay Sisodia, 2021-22 için artık rafa kaldırılan likör politikasının formülasyonu ve uygulanmasında yolsuzluk iddiasıyla bağlantılı olarak CBI tarafından tutuklanmasının ardından Kabineden istifa etti.

Delhi BJP sözcüsü Praveen Shankar Kapoor, Bay Sisodia’nın tutuklanmasından sonra bile, Delhi hükümetinin “eğitim adına kirli siyasetini durdurmaması ve şimdi masum okul çocuklarını bu işe dahil edecek kadar alçalması üzücü” dedi.

Buna cevaben, Delhi hükümeti, “Hiçbir devlet dairesinin veya devlet çalışanının bu tür herhangi bir faaliyete katılımı yoktur. Bu sadece BJP gündemidir” şeklinde bir açıklama yaptı.

BJP lideri, “Delhi hükümetinin himayesinde, öğrencilerden Sisodia’ya zorunlu destek toplamak için devlet okullarında özel ‘Manish Sisodia’yı seviyorum’ masaları kurulacak.” “Delhi BJP, okul çocuklarını Sisodia’yı desteklemeye zorlayan bu kirli siyaseti şiddetle kınıyor ve bu ‘Manish Sisodia’yı seviyorum’ masa planının derhal rafa kaldırılmasını istiyor” dedi.

Bu arada üst düzey AAP liderleri, öğrenciler tarafından Bay Sisodia için kaleme alınan mesajları paylaştı.

Yakında bakan olarak kabineye dahil edilecek olan Atishi, Twitter’da mesajlara ait görselleri paylaştı. “BJP halkı: Ne kadar yanlış iddiada bulunursanız bulunun, ancak Delhi’nin çocuklarının Manish Sisodia’ya sahip olduğu aşk, bundan kurtulamazsınız” dedi.

Jasmine Shah da benzer mesajları retweetledi ve şöyle dedi: “Vay canına… Delhi’nin çocukları #ILoveManishSisodia mesajlarıyla en sevdikleri Eğitim bakanlarına eşi görülmemiş bir sevgi taşkınlığı gösteriyor.”

Ancak Bay Kapoor, bir tweet’te Delhi LG VK Saxena’yı kampanyayı durdurmaya çağırdı.

Başka bir tweet’te BJP lideri, NCPCR başkanı Priyank Kanoongo’yu etiketledi ve ebeveynlere AAP tarafından Bay Sisodia için kaleme alınan bu tür mesajları almaları için baskı yapıldığını iddia etti.

“@NCPCR_ & @KanoongoPriyank ji Lütfen AAP’nin devlet okulu öğrencilerine baskı yaparak Manish Sisodia için ne kadar utanmazca kampanya yürüttüğünü görün. Ebeveynlere mektup yazmaları için baskı yapılıyor, aksi takdirde öğrenciler sınavlarda başarısız olacak.”

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Saif Ali Khan, Kendisini ve Kareena’yı Kovalayan Paparazzilere Okul Açtı: “Yatak Odamıza da Girin”