Manish Sisodia, İçki Polisi Davasında Yeniden Sorgulanmak İçin Çağrıldı

Manish Sisodia (solda), soruşturma kurumlarıyla işbirliği yapacağını söyledi.

Yeni Delhi:

Arvind Kejriwal’ın 2 No’lu Manish Sisodia Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Merkez Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından likör politikası davasıyla ilgili olarak BJP liderliğindeki merkezi hükümet altındaki ajansların “tam yetkisinin” “tam yetkisinin” ihlal edildiğini iddia ederek yeniden sorgulanmak üzere çağrıldığını söyledi. onu avlamak için serbest bırakıldı.

Delhi Başbakan Yardımcısı Hintçe tweet attı, “CBI yarın beni tekrar aradı. CBI, ED’nin (İcra Müdürlüğü) tüm gücünü bana karşı kullandılar, evime baskın düzenlediler, banka dolabımı aradılar ve yine de bana karşı hiçbir şey bulamadılar.” .

“Delhi’deki çocuklar için iyi bir eğitim ayarladım. Bunu durdurmak istiyorlar. Soruşturmayla her zaman işbirliği yaptım ve yapmaya devam edeceğim.”

Merkezin başkent hükümetindeki temsilcisi, Delhi Vali Yardımcısı VK Saxena tarafından geçen yıl başlatılan bir soruşturmada, CBI, artık rafa kaldırılmış bir içki satış politikasının devreye alınmasında bir yolsuzluk skandalı olduğu iddiasıyla Bay Sisodia’yı kapattı.

Bay Kejriwal hükümetinin “en üst kademelerinin” dolandırıcılığa karıştığını iddia eden ajans, politikadaki iyilikler için crore’ların komisyon olarak ödendiğini ve Aam Aadmi Partisi’nin geçen yıl Goa’daki seçim kampanyasını finanse etmek için kullanıldığını iddia etti.

AAP, suçlamaları “kan davası” olarak nitelendirdi ve merkezde hüküm süren BJP’nin, Kejriwal’ın partisinin Yüksek Mahkeme’de büyük bir zafer kazandığı son turda tırmanan bir yüzleşmede siyasi puanları belirleme çabalarını reddetti. bir gün önce.

Vali Teğmen’in büyük ölçüde görevden alınmasıyla, üst mahkeme, BJP’yi destekleyen belediye başkanı seçimine ilişkin kararını iptal etti. Bay Kejriwal, emrin Bay Saxena’nın BJP’ye nasıl küstahça yardım etmeye kararlı olduğunu gösterdiğini söyledi.

AAP şefi Cumartesi günü bir basın toplantısı düzenledi ve Bay Sisodia’ya yapılan son çağrıları ele alması bekleniyor.