Kenan Karaman: “Beşiktaş için yürekten oynadım”

MizahSarrafi

Active member
Futbol oynarken her vakit üzerine koymaya çalıştığını belirten Karaman, ” Beşiktaş için de yürekten oynadım. Yeterli ya da makûs vakit içinderımız oldu fakat ben taraftara kırgın değilim. Çok hoş vakit içinderım oldu. Keşke başarılı olsaydık” dedi.

Alman Bundesliga temsilcisi FC Schalke 04, devre ortası kamp çalışmalarına Antalya’da başladı. Serik ilçesi Belek turizm merkezinde bulunan bir otelde bu sabah yapılan egzersiz daha sonrası Kenan Karaman, kadro arkadaşlarına elleriyle baklava ikram etti. 7 Ocak Cumartesi günü FC Zürih ile hazırlık maçı yapacak FC Schalke 04’ün kampı 15 Ocak’ta sona erecek.

“İLK YARI PEK UYGUN GEÇMEDİ”

FC Schalke 04’ün 28 yaşındaki forvet oyuncusu Karaman, idman daha sonrası DHA’ya özel açıklamalarda bulundu.

Karaman, “Almanya’ya döndüğüm için kendimi güzel hissediyorum. Dönem başında transferin son günü FC Schalke 04’e transfer oldum. Kamp devri geçiremedim. Kadroya geç katıldım. Son 5 maç birinci 11’de oynadım. Bunu yeni yılda da devam ettirmek istiyorum. Bizim ismimize birinci yarı pek yeterli geçmedi. Hoca değişikliği oldu. Yeni hocanın epey uygun bir oyun anlayışı var. FC Schalke 04 hayli esaslı bir kulüp. Çok büyük bir taraftar kitlesi var. İnşallah taraftarı da gerimize alıp ikinci yarı ligde kalmak için uğraş edeceğiz” dedi.

“SAHADA HER VAKİT ÇABA EDERİM”

Futbolda tenkidin her vakit olduğundan bahseden Kenan Karaman, “Bu bir futbolcunun mesleği boyunca yaşadığı bir olay. Ben onlara pek bakmıyorum. Kendime odaklıyım her vakit. Kendime güvenirim. Bundesliga’da 100 maç üzerinde oynadım. Bunu herkes başaramaz. Bu da benim kalitemi gösterir. Almanya’ya geri dönmem, Almanya’da âlâ işler çıkardığımın ispatıdır. Kendime güveniyorum. Alanda her vakit gayret ederim. Olağan ki tenkitler olacak. Fazla gol olmayınca tenkit geliyor. Türkiye’de bu tenkit daha hayli oluyor. Ben kendi öz eleştirimi kendim yaparım. Bunun da bilincindeyim” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ’TA FORMA GİYDİĞİM İÇİN ÇOK GURURLUYUM”

Beşiktaş’ta forma giydiği için hayli gururlu olduğunu vurgulayan Karaman, şöyleki devam etti:

“Beşiktaş, Türkiye’nin 3 büyüklerinden biri. Çok büyük bir topluluğu ve taraftarı var. Beşiktaş o devir bana hoş bir proje sundu. Benim için tercih bu biçimde kolay oldu. Ben her idmanda yüzde yüzümü verip düzgün çalışırım. Kendime âlâ bakarım. Kendi özeleştirimi yaparım. Her vakit üzerine koymaya çalışırım. O kadar epey hoca ile çalıştım lakin her hoca ekip ortasında bana talih verdi. Bu da benim kalitemi gösteriyor. Ben her vakit ona odaklanıyorum. Tenkit her vakit olacak. Beşiktaş üzere büyük bir ekipte oynadığın vakit, gol ya da asist üretmediğin vakit tenkit oluyor. Bu futbolcular için her vakit olur tenkitler. Ben her vakit üzerine koymaya çalıştım. Beşiktaş için de yürekten oynadım. Âlâ ya da makus vakit içinderımız oldu fakat ben taraftara kırgın değilim. Çok hoş vaktim oldu. Keşke başarılı olsaydık.”

“TARAFTARA KIRGIN DEĞİLİM”

Ülkesini epeyce sevdiğini ve koşullar uyarsa Türkiye’de bir ekipte tekrar oynayabileceğini kaydeden Kenan Karaman, “Ben ekibimi seviyorum, FC Schalke 04 esaslı bir ekip. Öncelikle FC Schalke 04’ün başarılı olmasını istiyorum. İleride ne olur bilemezsiniz. Lakin kapıyı da kapatmak istemiyorum. Taraftara kırgın değilim. Sivasspor maçından daha sonra taraftarlardan epeyce bildiri aldım. Birden fazla taraftar gerimde durdu. Beşiktaş Kulübü de daima arkamdaydı. Kimseye kırgın değilim. Beşiktaş fazlaca büyük bir topluluk. Tenkit her vakit olur. Ben Beşiktaş’ta her vakit tabirin son damlasına kadar gayret ettim. Makus de ayrılmadığımı düşünüyorum. Türkiye’den ayrıldım diye berbat bir algı yapıldı. Hakikat değil. aslına bakarsanız mukavelem bitiyordu. Fazla oynayamayacağımı gördüm. FC Schalke 04’ten de teklif gelince pahalandırmak istedim” dedi.

“MİLLİ FORMAYI tekrar GİYMEK İSTİYORUM”

Bu sene Üstün Lig’in epey düzgün olduğunu vurgulayan Kenan Karaman, “Son haftalar Fenerbahçe , Galatasaray ve Beşiktaş baş başa oynayacak diye düşünüyorum. Bir varsayımım yok fakat lig epey sıkı geçecek. Düzgün olan şampiyon olsun. Ulusal Kadro artık Avrupa Şampiyonası’na odaklandı. Ben de uzun vakit oynadım ulusal grupta. Ulusal formayı giydim ve tekrar giymek istiyorum. Son maçlarda davet almadım. Fakat hoca ile hala irtibatlıyım. Uygun performansımla ulusal ekipte bir daha oynarım” diye konuştu. (DHA)