Indore Tapınağı Zemini Çöktüğünde Kuyuya Düşen 13 Kişi Öldü

Yoğun ayak sesleri nedeniyle tapınağın zemini çöktü

İçeri:

Bu sabah bir Indore tapınağında 30’dan fazla kişinin merdiven boşluğuna düşmesi sonucu 13 kişi öldü. Türbenin bulunduğu kuyunun çatısı, Ram Navami vesilesiyle yoğun ayak sesleri nedeniyle çökmüştü.

Beleshwar Mahadev tapınağında kurtarma çalışmaları devam ederken on yedi kişi kurtarıldı ve birçoğu hastaneye kaldırıldı.

Beleshwar Mahadev tapınağındaki olay, Ram Navami’de adanmışların akını sırasında meydana geldi. Olay yerinden gelen görüntüler, tapınağın zemininin yoğun ayak sesleri nedeniyle çökerek insanları kuyuya fırlattığını gösteriyor. Videolar, adanmışların halatlar ve merdivenler kullanılarak dışarı çıkarıldığını gösteriyordu.

Madhya Pradesh Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, kuyuya düşenleri kurtarmak için tüm çabaların sarf edildiğini söyledi. Daha önce “Talihsiz bir olay ama kurtarma operasyonu sürüyor” dedi. Kurtarma operasyonu öğleden sonra sona erdi.

Başbakan Narendra Modi, aksilikten dolayı acı çektiğini söyledi. “Indore’daki aksilikten son derece acı çektim. CM @ChouhanShivraj Ji ile konuştum ve durumla ilgili bir güncelleme aldım. Eyalet Hükümeti, kurtarma ve yardım çalışmalarına hızlı bir şekilde öncülük ediyor. Etkilenen herkes ve aileleriyle dualarım.” .

Indore koleksiyoncusu T Raja daha önce kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ve yönetimin durumu yakından izlediğini söyledi.