Half Life: Alyx, VR’sız Oynanabilecek

Beykozlu

New member
Valve tarafınca geliştirilen ve yayımlanan birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunu olan Half-Life: Alyx, Half-Life 2: Episode Two’dan daha sonra yayımlanmış birinci Half-Life oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 içinde geçmektedir. Geçtiğimiz yılın Mart ayında piyasaya sürülen sanal gerçeklik oyunu Half-Life: Alyx, çeşidinin en uygunu olarak karşımıza çıkmakta.

Half-Life: Alyx, çeşidinin en âlâ oyunu ve Valve’nin yapmış olduğu en âlâ oyunların başında gelse de ne yazık ki sanal gerçeklik gözlüğü olmadan oynanamıyor olması oyunu deneyimlemek isteyen biroldukça oyuncunun önünü kesiyor. Valve tarafınca geliştirilen bir mod ile artık oyun severler Half-Life: Alyx’i öbür platformlarda da oynayabilecek.


Öbür şahsi geliştiriciler tarafınca Half-Life: Alyx’i VR gözlüğü olmadan oynanılabilir biçimde geliştirselerde orjinal oyun kallite hissiyatından epey ödün veriyor. Buna rağmen, ünlü mod imalcisi SoMNst tarafınca tasarlanan mod, Half Life: Alyx tecrübesini VR gözlüğü olmadan da tıpkı orjinal kalitede oynanılabilir biçimde sunacak.

Geliştirici grup SoMNst, pandemi sebebi ile Half-Life: Alyx’i VR gözlüğü olmadan oynanılabilir modunun gelişimi çok yavaşladığını belirtti. Oyun dünyasını çok etkileyen COVID-19, biroldukça oyunda olduğu üzere Half-Life: Alyx’in VR’sız mod geliştirmesinede olumsuz yansıdı. Lakin gelşitirici grup bu modu en kısa vakitte oyun severler ile buluşturmayı ve önümüzdeki süreçte yeni silah animasyonları konusunda çalışmaya başlayacağını deklare etti.
 
Üst