Guardiola: “Liverpool daima en büyük rakibimiz oldu”

Hasan

New member
İngiltere Premier League’in 11. hafta müsabakasında Liverpool ile Manchester City karşı karşıya gelecek. 16 Ekim Pazar günü oynanacak müsabaka, beIN SPORTS ekranlarından naklen futbolseverlerle buluşacak.
Mücadele öncesinde Liverpool teknik yöneticisi Jurgen Klopp ve Manchester City teknik yöneticisi Pep Guardiola, maç hakkında açıklamalarda bulundu.
Klopp, “Oyuncularımı oyuna hazırlamaktan büyük keyif alıyorum lakin bu futbolun en güç olan kısmıdır. Yanlışsız olan işleri yapmaya çalışıyoruz. Bu durum daima bir meydan okuma üzere.” tabirlerini kullandı.
Alman teknik adam maç ile alakalı olarak, “Diğer maçlardan epeyce daha farklı bir ruh halinde değiliz. Bu konutumuzda oynayacağımız bir maç. Burası Anfield, dünyanın en âlâ grubu olan Manchester City’ye karşı oynamak güç olacak ancak deneyeceğiz. hiç bir garantisi olmadığını bildiğimiz biçimde tam bir Anfield’dan yardım alıyoruz ve bunu kullanmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.
Manchester City teknik yöneticisi Pep Guardiola ise, “Liverpool bizim daima en büyük rakibimiz oldu ve artık de o denli olacak. Şu anki durumları Dünya Kupası’nın akabinde değişenilir. Her şeyin olması mümkün.” dedi.
Guardiola, “Liverpool düzgün bir kadroya ve gürültülü bir stadyuma sahip durumda bulunuyor. Bugüne kadar Anfield’da sahiden yeterli oynadığımızı hissettim. Farklı şartlar olabiliyor fakat en üst seviyede davranmanız gerekiyor. Anfield’da kazanalım ya da kaybedelim, inanılmaz bir kişilikle hareket ettik.” diye konuştu.
Tecrübeli teknik adam, “Onların uygun ya da makûs bir anda olmalarına hiç dikkat etmiyorum. Onlar biliyorlar ki, son senelerda birden fazla turnuvada ve şampiyonluk için savaştık ve bu savaşlar daima fazlaca yakın geçti. Bilhassa Premier League’de biraz daha uygunduk. Yaşadıkları hiç bir şey Liverpool hakkında hissettiklerimi değiştirmiyor.” diyerek kelamlarını noktaladı.
beinsports.com.tr / Dış Haberler