Everton taraftarı istemiyor, Pereira son sonucu bekliyor!

Hasan

New member
Fenerbahçe’nin yollarını ayırdığı Portekizli teknik adam Vitor Pereira, taraftar reaksiyonuna karşın İngiliz takımı Everton’ın başına geçmek istiyor.
Premier Lig’de arka arda alınan makus sonuçların akabinde İspanyol teknik yönetici Rafael Benitez’i gönderen Everton’ın bu nazaranv için 53 yaşındaki Pereira ile görüşmesi, taraftarın reaksiyonunu çekti.
Kulübün gündemindeki isimlerden Frank Lampard’ın Everton’ın başına geçmesini isteyen kimi taraftarlar, stadın duvarına “Pereira dışarı, Lampard içeri” yazdı.
İngiliz basınına konuşan Pereira ise Everton taraftarının tutkusundan övgüyle bahsederek, “Birkaç yıl evvel izlediğim Everton maçlarının kimilerini taraftarın kazandırdığını hatırlıyorum. Şu anda bir teknik yöneticinin yapması gereken, bu tutkuyu taraftara bir daha kazandırmak. Yapılanları şahsi bir hücum olarak görmüyorum.” tabirlerini kullandı.
Tüm mesleği boyunca baskı altında çalıştığını lisana getiren Pereira, öteki adaylarla da görüşen Everton’ın karar sürecinde olduğunu kaydetti.
Tecrübeli teknik adam, taraftarların reaksiyonuyla ilgili soruya, “Meslek hayatımda birinci kere bu biçimde bir şey yaşıyorum. Kulüp âlâ bir durumda olmadığı için bunlar yaşanıyor. 24 saat futbolu düşünürüm ve çalıştığım kulüplere yüzde 100’ümü veririm. Mesleğim ve başarılarım ortada.” karşılığını verdi.
İki farklı devirde Fenerbahçe’de vazife yapan Pereira, mesleğinde Porto, Santa Clara, Espinho, Al Ahli, Olympiacos, 1860 Münih ve Shanghai SIPG gruplarını çalıştırmıştı.