Everest Tırmanıcısı Kongreye Katıldı, Madhya Pradesh Tarafından Büyükelçi Olarak Bırakıldı

Bhopal:

Everest tırmanıcısı Megha Parmar’ın marka elçisi olarak kariyeri, Kongre’ye katılma ve kıdemli lideri Kamal Nath’a “geleceğin Başbakanı” olarak hitap etme kararından sonra doğrudan darbe aldı.

Bayan Parmar, 9 Mayıs’ta Kongre’ye katılmıştı. Ertesi gün, eyaletin “Beti Bachao Beti Padhao” (Kız çocuğu kurtarın, eğitin) kampanyasının marka elçisi olarak görevden alındı. Dün, eyaletin Kooperatif Süt Ürünleri Federasyonu tarafından Sanchi’nin marka elçisi olarak görevden alındı.

Haberler, Federasyon Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama) tarafından imzalanan 15 Mayıs tarihli yazının sahibidir. Mektup, Bayan Parmar’a Sanchi’nin marka elçisi rolünü veren Ağustos 2022 sözleşmesinin feshedildiğini söylüyor.

10 Mayıs’ta eyaletin Kadın ve Çocuk Gelişimi Departmanı, Megha Parmar da dahil olmak üzere önceki tüm marka elçilerini/cinsiyet şampiyonlarını “Beti Bachao Beti Padhao” planından muaf tutmak için bir emir yayınladı.

Haberler’ye konuşan Parmar, “Babam bir çiftçi ve çocukluğumdan beri ona mandıracılıkta yardım ediyorum.”

“Sanchi markasının tanıtımı için çalışıyordum, tek tek köylerdeki çiftçileri ve küçük mandıraları süt ürünlerini devlet kooperatif federasyonuna vermeye teşvik ediyordum. Haziran ayında, yeni doğan her kız çocuğunun ebeveynlerinin bu program kapsamında bir program başlatmak üzereydik. Sanchi Ghee hediye edilecek… Ama birdenbire, sırf Kongre’ye katıldığım için üç yıllık sözleşmem feshedildi?” o ekledi.

BJP sözcüsü Neha Bagga samimiydi.

“Megha Parmar-ji siyasete girme kararı aldı. Kongre’yi seçti. Çeşitli şeylerin marka elçisi olarak eyalet hükümetinin entrikalarını destekliyordu. Bu açıkça gösteriyor ki ya daha önce ya da şimdi yanılmıştı. siyasi ideolojisini seçti, bu nedenle ideolojimize uygun planlarımızı desteklemek için ilişkilendirilemez. Görevden alındıysa bunun nesi yanlış?” Haberler’ye söyledi.

28 yaşındaki Parmar, Başbakan Shivraj Singh Chouhan’ın memleketi Sehore’dan. 2019’da Everest Dağı’na başarıyla tırmanmıştı. Aynı yıl, Kamal Nath liderliğindeki Kongre hükümeti tarafından Beti Bachao Beti Padhao kampanyasının marka elçisi olarak atandı.