CSK kaptanı MS Dhoni Mumbai’de Başarılı Bir Diz Ameliyatı Geçirdi: Rapor

MS Dhoni’nin sol dizindeki sakatlık, IPL 2023 boyunca onu rahatsız etti.© heyecan

Eski Hindistan kaptanı Mahendra Singh Dhoni, Perşembe günü Mumbai’deki bir hastanede sol dizinden başarıyla ameliyat oldu. Chennai Super Kings’i beşinci IPL şampiyonluğuna taşıyan Dhoni, Pazartesi günü finalden sonra Ahmedabad’dan Mumbai’ye uçmuş ve aynı zamanda BCCI sağlık panelinde yer alan ve bir dizi ameliyat gerçekleştirmiş olan ünlü spor ortopedi cerrahı Dr Dinshaw Pardiwala’ya danışmıştı. Rishabh Pant dahil en iyi Hintli kriketçiler.

“Evet, Dhoni Perşembe günü Mumbai’deki Kokilaben Hastanesinde başarılı bir diz ameliyatı geçirdi. Durumu iyi ve bir iki gün içinde taburcu edilecek. Kapsamlı rehabilitasyonu başlamadan önce birkaç gün dinleniyor olacak. Şimdi CSK yönetimine yakın bir kaynak, adının açıklanmaması koşuluyla PTI’ye verdiği demeçte, bir sonraki IPL’de forma girmek için yeterli zamana sahip olacağını umuyordu.

Dhoni tüm sezonu sol dizinde ağır bir kayışla oynamıştı ve küçük kapı tutma sırasında kesinlikle iyi görünmesine rağmen, sopaya bazen 8 numaraya kadar düştü ve küçük kapılar arasında koşarken kendi unsuruna bakmadı.

Çarşamba günü, CSK CEO’su Kashi Viswanathan, Dhoni’nin ameliyat olmak isteyip istemediğinin tamamen ikonik kaptanın kararı olacağını söyledi.

IPL finalinden sonra Dhoni şöyle demişti: “Bakın, emekliliği ilan etmek için en iyi zaman. Benim için söylemesi kolay olan teşekkür etmek ve emekli olmak. Ama CSK hayranlarından gördüğüm sevgi miktarı, bir sezon daha oynamaları onlar için bir hediye olurdu.

“Sevgilerini ve duygularını gösterme biçimleri, onlar için yapmam gereken bir şey. Bu, kariyerimin son bölümü. Burada başladı ve tüm salon adımı söylüyordu. Chennai’de de aynı şeydi ama Geri dönüp elimden gelen her şeyi oynamak güzel olacak. Oynadığım kriket türü, o kriket oynayabileceklerini düşünüyorlar. Bunda alışılmış hiçbir şey yok ve ben bunu basit tutmayı seviyorum.”

(Bu hikaye Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve ortak yayından otomatik olarak oluşturulmuştur.)

Bu yazıda bahsedilen konular