Christian Atsu kimdir, kaç yaşında? Christian Atsu nereli ve hangi ekiplerde oynadı?

MizahSarrafi

Active member
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 vilayetimizde yıkıma niye olan 7.7 büyüklüğündeki zelzelede, Hatayspor Sportif Yöneticisi Taner Savut ve futbolcu Christian Atsu, enkaz altında kaldı. İki ismi kurtarmak için arama kurtarma gruplarının çalışması sürüyor. Öte yandan Hatayspor forması giyen Burak Öksüz enkazdan çıkarıldı. Bertuğ Yıldırım’ın durumu da âlâ. Bordo-Beyazlı grupta teknik heyetten iki isim enkazdan sağ olarak kurtuldu. Kerim Alıcı da kendi imkanlarıyla enkazdan çıkarken, sıhhat durumunun âlâ olduğu öğrenildi.

Volkan Demirel canlı yayında gözyaşları ortasında yardım istedi: Allah isteği için Hatay’a yardım edin

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, Instagram hesabından yaptığı canlı yayınla Hatay’da bulunduğu bölgedeki beşerler için yardım istedi. Canlı yayın sırasında gözyaşlarına boğulan Volkan Demirel; ‘Burada herkes perişan. Herkes can çekişiyor Hatay’da. Buraya lütfen ambulans, yardım. Burada durumlar hayli berbat. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz. Ne kadar imkan var ise, hepsini göndermenizi istiyorum. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum tıpkı. Lütfen Allah isteği için yardım edin’ kelamlarını kullandı.

‘Christian Atsu ve Taner Savut enkaz altında’

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in kadrosu bir ortaya topladığını söz eden Mustafa Özat, “Oyunculardan Christian Atsu ve sportif yöneticimiz Taner Savut, maalesef hala enkaz altında. Christian Atsu hakkında Portekiz kaynaklı bir haber ulaşıldı diyor lakin biz ulaşamıyoruz kendisine. Kimseye ulaşamıyoruz. O bölgeye de ulaşamıyoruz. Ulaşabilsek esasen dünyalar bizim olacak. Yardım bekliyoruz. En güç ulaşılabilecek yer bizim orası. Şu anda en çok yardıma muhtaçlık olan yer Hatay. Sarsıntı bölgelerinde her insanın yardıma gereksinimi var lakin Hatay’da yardıma muhtaçlık epey. Ne battaniye verilen yer var ne çorba dağıtımı yapılan bir yer var, hiç bir şey yok. Sarsıntı olduğu saatten bu yana kaç saat geçti. Dualara gereksinimimiz var. 2 eksiğimiz var tesislerdeyiz. Yarından itibaren inançlı bir biçimde tesislerden tahliye sürecine başlayacağız” dedi.

Christian Atsu kimdir, kaç yaşında? Christian Atsu nereli ve hangi kadrolarda oynadı?

Hatayspor’da evvelki gün kadrosuna galibiyeti getiren Christian Atsu’nun mesleği de futbolseverler tarafınca merak konusu oldu. İşte ayrıntılar…