Cenk Tosun hür kaldı

Hasan

New member
Ulusal futbolcu Cenk Tosun, İngiltere Premier Lig kadrosu Everton’daki 4,5 dönemlik mesleği daha sonrası gruba veda etti.
Toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda ulusal futbolcu, “Burada ömrüm boyunca unutamayacağım dört buçuk yıl geçirdim. İnişlerimiz ve çıkışlarımız oldu bu müddette ve artık vedalaşma vakti geldi. birlikte çalıştığım hocalarıma, grup arkadaşlarıma, işçimize, idaremize, liderimize ve natürel ki dayanaklarını hiç esirgemeyen taraftarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Bu ailenin bir modülü olmaktan gurur duydum ve ömrüm boyunca da duymaya devam edeceğim. Everton’ın her vakit kalbimde bir yeri olacak. Bu kulüp inanıyorum ki en kısa müddette potansiyeline ulaşıp hayli hoş günler gorecek ve ben de o gün geldiğinde bir taraftar olarak sizlerle bir arada bu memnunluğu paylaşacağım.” tabirlerini kullandı.
Cenk Tosun, Premier Lig mesleğinde Everton formasıyla 61 maçta 11 gol atarken kiralandığı Crystal Palace’da da 5 maçta 1 gol atma başarısı gösterdi.
30 yaşındaki golcü futbolcu, 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017 ile 2017-2018 döneminin birinci yarısı olmak üzere toplamda 3,5 dönem Beşiktaş’ta forma giydi. Deneyimli futbolcu, 142 resmi karşılaşmada 64 defa fileleri havalandırdı. Cenk, 2018 Ocak’ta 22,5 milyon avro bonservis fiyatıyla Everton’a transfer olmuştu.