BS Yediyurappa’nın Oğlu Tapınakta Kongre Liderinin Ayaklarına Dokunuyor

BY Vijayendra, önümüzdeki ay yapılacak meclis seçimlerinde Shikaripura’dan yarışıyor.

Bangalore:

BY Vijayendra, eski Karnataka Başbakanı BS Yediyurappa’nın oğlu, Cuma günü Tumkur’daki bir tapınakta Kongre gazisi G Parameshwara’nın kutsamalarını ararken görüldü.

Bay Vijayendra, gelecek ay yapılacak meclis seçimlerinde babasının kalesi Shikaripura’dan yarışıyor.

49 yaşındaki oyuncunun Yediyur’daki Sidlingeshwar tapınağını ziyareti, Shikaripura’dan adaylık belgelerini sunmaya hazırlanmasından üç gün önce gerçekleşti.

Eski bir başbakan yardımcısı ve Karnataka’da önde gelen bir Planlanmış Kast lideri olan Bay Parameshwara, Bay Vijayendra’yı kutsarken görüldü.

BJP, birçok spekülasyon ve dramadan sonra Shikaripura’dan Bay Vijayendra’yı görevlendirdi.

Birkaç parti çalışanı, Varuna’dan eski başbakan Siddaramaiah’a karşı yarışmasını talep etmişti, ancak merkezi liderlik buna karşı çıktı.

Bay Yediyurappa da oğlunun Siddaramaiah’ı ele geçirme olasılığını reddetmişti.

Shikaripura, Yediyurappa’nın 1983’ten bu yana yedi kez kazandığı BJP için güvenli bir koltuk olarak kabul ediliyor.

Bununla birlikte, Bay Vijayendra, göreve talip olan bazı yerel liderlerin bazı görev karşıtlığı ve kızgınlığıyla karşı karşıya kalabilir.

“Babamın 40 yıldır temsil ettiği seçim bölgesinden yarışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Shikaripur’dan yarışmaktan mutluyum. Bu benim için bir hayalin gerçekleşmesi oldu… Bana bir bilet verildiğini söylemek haksızlık olur. BS Yediyurappa’nın oğlu hakkında,” dedi Bay Vijayendra Cuma günü haber ajansı ANI’ye.

“Bugün BJP, BS Yediyurappa ve diğer üst düzey liderler sayesinde Karnataka’nın her köşesine ulaştı. Bugün Karnataka, Başbakan Modi’nin liderliğinden ve çift motorlu hükümetten memnun.”