'Beni Her Zaman Eğlendirir…': Eski Baroda Antrenörü Hardik Pandya'nın Yerel Kriketten Uzak Kalmasını Eleştirdi

Hindistan'ın çok yönlü oyuncusu Hardik Pandya için işler iyi gitmiyor, çünkü hem kişisel hem de profesyonel hayatında çok sayıda sorunla karşı karşıya. Birkaç gün önce, eşi Natasa Stankovic sosyal medyasında ayrılık haberini verdi. İki gün sonra, Suryakumar Yadav onu geçerek Sri Lanka'ya karşı oynanacak olan T20I'lerde Hindistan'ın kaptanı oldu. Baş seçici Ajit Agarkar ve yeni baş antrenör Gautam Gambhir, seçim komitesinin Hardik'in kondisyonundan endişe duyduğunu ve uzun süreli bir kaptan aradığını belirtti. Herkesin şaşkınlığına rağmen, Hardik, BCCI'nin ODI formatında kondisyonunu izlemek istemesi nedeniyle yaklaşan Vijay Hazare Kupası'nda ev sahibi takımı Baroda için forma giyecek.

Her alanda başarılı oyuncu son olarak 2018 yılında Baroda forması giymişti.

Hardik, yerel kriketten düzenli olarak uzak kaldığı için birçok kez eleştiri alıyor. Eski Baroda koçu Dav Whatmore, eyalet takımına öncelik vermediği için Hindistan'ın çok yönlü oyuncusuna yüklendi.

“Hâlâ beyaz top kriketi oynamayan bazı kişiler var. Örneğin, Baroda'daki son birkaç yılımda, Hardik Pandya asla beyaz top kriketi oynamazdı. Baroda'nın çok yönlü oyuncusu olarak anılmasına rağmen yıllardır Baroda için oynamaması beni her zaman eğlendiriyor! Yani, evet, bunu yapmayanlar da var,” dedi Whatmore Pak Passion'ın YouTube kanalında.

“Ancak son zamanlarda BCCI'nin oyuncuların Ranji Kupası'na ve diğer iki formata katılmasını istediğini gördüm, böylece kriketi bir spor olarak görmeleri sağlanacak. 4 günlük kriketin ihmal edilmemesi için çaba sarf ediliyor,” diye ekledi What more.

Kaptanlık konusunda ise Baş Seçici Ajit Agarkar, Hardik'in takıma getirdiği eşsiz yetenekler göz önüne alındığında hala önemli bir oyuncu olduğunu söyledi.

“Hardik'e gelince, o bizim için hala çok önemli bir oyuncu ve biz onun olmasını istediğimiz şey bu, olabileceği oyuncu, çünkü bu tür yetenekleri onda bulmak çok zor.

“Fitness, son birkaç yıldır onun için açıkça bir zorluk oldu ve sonra bir koç veya hatta biz seçiciler için bir kaptan seçmeye çalıştığınızda biraz daha zorlaşıyor. Şimdi bir sonraki T20 Dünya Kupası'na kadar biraz daha zamanımız var ve birkaç şeye bakabiliriz,” dedi Agarkar.

Bu makalede bahsi geçen konular