Amit Shah’ın 370. Madde Hamlesi İçin Görüşmesi

Amit Shah, Jammu ve Keşmir’e yaptığı ziyaretlerden birinde (Dosya)

Yeni Delhi:

Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın Haziran 2019’da Srinagar’a yaptığı ziyaretin, hükümetin Jammu ve Keşmir’deki 370. -yayınlanan kitap.

Kitne Ghazi Aaye Kitne Ghazi GayeKorgeneral (emekli) Dhillon tarafından yazılan ‘, Güney Keşmir’deki Lethpora yakınlarında 2019’da arabalı bombalı intihar saldırısında hayatını kaybeden 40 Merkezi Yedek Polis Gücü personeline saygı göstergesi olarak 14 Şubat’ta yayınlanacak.

Amit Shah’ın 26 Haziran 2019’daki ziyareti, dramatik bir duyurunun habercisi olarak lanse edildi ve “Sabah saat 2’de bir telefon aldım ve sabah 7’de içişleri bakanıyla bir görüşme yapacağımı bildirdi”, Korgeneral (emekli) Dhillon kitabında söyledi.

Ordunun stratejik Srinagar merkezli XV. tete-e-tete sırasında ‘aloo paratha ve ünlü Gujarati yemeği ‘dhokla’ içeren yiyecekler”.

Görüşmeler, artık takip edilmesi kesin olan “çığır açan deklarasyona” Pakistan’ın tepkisinin anlaşılmasını da içeriyordu.

Emekli Korgeneral, “Mutlak bir tarafsızlık ve büyük bir profesyonel katkıyla belirtmeliyim ki, içişleri bakanı mutlak kontrole sahipti ve gündeme tamamen hakimdi ve … açıkça kapsamlı araştırma ve ev ödevi yapmıştı,” dedi.

Toplantının sonunda, “Bana samimi ve kişisel görüşüm soruldu (ve) hemen yanıtım ‘ oldu.agar itihaas likhna hai, toh kisi ko itihas muz padega(Sadece tarih yazarsak tarih yazabiliriz)”, Korgeneral (emekli) Dhillon kitapta söyledi.

Bu, hükümetin 5 Ağustos 2019’da Srinagar’da yaptığı son toplantıydı ve ilk kez Jammu ve Keşmir eyaletine özel statü tanıyan 370.

Emekli Korgeneral, sınır ötesinden yayılan yalanlar nedeniyle yetkililerin interneti kapatmak zorunda kaldıklarını ve can ve mal kaybı olmamasını sağlamak zorunda kaldıklarını söyledi.

Karar alındığında Keşmir’de yerel ordu komutanlığının başında bulunan Korgeneral (emekli) Dhillon, kitapta, “Bunun sonunda, hedefe ulaşıldığını tüm gururumla söyleyebilirim.”

()

Günün Öne Çıkan Videosu

Türkiye Deprem Ölümleri İlk 28.000, BM İnsani Yardım Şefi Sayının “İkiye veya Daha Fazlasına Çıkacağını” Söyledi