Agüero futbola geri döndü!

MizahSarrafi

Active member
Manchester City’deki sansasyonel mesleğinin akabinde Barcelona’ya transfer olan; lakin sıhhat niçinleriyle İspanyol takımına veda eden Sergio Aguero, bir daha yeşil alanlara döndü.

Agüero, Barcelona de Guayaquil’e transfer oldu

Arjantinli oyuncu, Ekvador’un Barcelona de Guayaquil ekibiyle yeni mukavele imzaladı. Agüero, yeni durağı Barcelona’yla birebir isimli Ekvador grubu Barcelona de Guayaquil olacak.

Agüero: “Kardiyologdan yardım aldım”

Futbola dönmesiyle ilgili Agüero, “bir daha oynamak için heyecanlanıyorum. Kendimi güzel hissediyorum. Şimdiden idmanlara başladım, kulübüm için oynayabileceğim. Kardiyologdan yardım aldım.

Kendimi sahiden uygun hissediyorum, her şeyi denetim eden bir çipim var, bu türlü oynayabiliyorum. 15 gün ortasında İspanya’da Barcelona’dan grup arkadaşlarımla bir maça çıkacağım.” tabirlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Ajantinli santrfor, Barcelona’da forma giydiği 2021 yılında kalbindeki sorun niçiniyle emekliye ayrılma sonucu aldığını duyurmuştu.

Sergio Agüero’nun kariyeri

Arjantin’in Independiente ekibinde başladığı futbolculuk mesleğine Atletico Madrid (2006-2011) ile Manchester City’de (2011-2021) devam eden ve son olarak Barcelona’ya gelen Agüero, Arjantin Ulusal Kadrosu’nda da 14 yıl boyunca forma giydi.

Sergio Agüero’nun performansı

Arjantinli yıldız Agüero, 41’i ulusal grupta olmak üzere mesleği boyunca 426 gol attı. (Ajansspor)