13 Topta 50: Yashasvi Jaiswal, IPL Tarihinin En Hızlı Yarım Asırını Çarptı. Virat Kohli Etkilendi

Yashasvi Jaiswal, 2020 U-19 Dünya Kupası’nda Hindistan kriket sahnesine geldiğinden beri, solak açıcının yeteneği hakkında hiçbir şüphe yoktu. Sakin bir kafası olan, teknik olarak yetenekli bir vurucu olan Jaiswal’ın her zaman büyük sahnede bir şeyler yapması bekleniyordu. Mumbai’de yıllarca süren muazzam mücadelenin ardından Hint kriketinin en üst kademelerine yükselen 21 yaşındaki oyuncu Maidanlar iyi belgelendi, Perşembe günü tarihi bir başarı ile otoritesinin silinmez bir damgasını daha bıraktı. Rajasthan Royals için Kolkata’daki bir IPL 2023 maçında Kolkata Knight Riders’a karşı mutlak bir öfke içindeydi ve önde gelen T20 yarışması tarihindeki en hızlı yarım asırlık rekoru kırdı.

21 yaşındaki açıcı, KL Rahul ve Pat Cummins’in ortaklaşa düzenlediği rekoru kırmak için sadece 13 topla 50 sayıya ulaştı. Her ikisi de 14 topta yarım asırlık gol attı. RR, KKR’ye karşı 150 turluk bir hedefi kovalarken, Jaiswal, saldırıyı muhalefete götürürken, kelime başından itibaren çekiç ve maşaya gitti. KKR kaptanı Nitish Rana tarafından yapılan ilk geçişte Jaiswal, üç dörtlü ve iki altılı yardımıyla 26 tur attı (bir IPL vuruşunun ilk fazlasında atılan ikinci en çok koşu sayısı). Beşinci topa duble yaptı.

İkinci turda, RR Jos Buttler’ın kalesini kaybetmesine rağmen, Jaiswal dört ve altıyı vurdu. Yarım yüzyıla ulaşmak için uzun süre beklemesi gerekmedi. Shardul Thakur’un üçüncü vuruşunda Jaiswal, yarım asırını sadece 13 topla tamamlamadan önce, beşinci topta bir tek ile tekrar üç dörde daha vurdu.

IPL’deki en hızlı ellili
1. 13 top – Yashasvi Jaiswal (RR) – KKR, Kalküta, 2023
2. 14 top – KL Rahul (PBKS) – DC, Mohali, 2018
3. 14 top – Pat Cummins (KKR) – MI, Pune, 2022

Çaba, bir Instagram gönderisinde Jaiswal’ın resmiyle yazan Virat Kohli’yi etkiledi: “Vay canına, bu bir süredir gördüğüm en iyi vuruşlardan bazıları. Ne büyük bir yetenek Yashasvi Jaiswal.”

Nihayetinde Jaiswal 98’de (47 top, 5x6s, 13x4s) yenilmedi. Nezaket, onun muhteşem vuruş vuruşları RR, 150 turluk hedefi sadece 13,1 üstte kovaladı.

“Bugün çok güzel bir duyguydu. İstediğim her şey olmuyor gibi değil, iyi hazırlanıyorum ve kendime güveniyorum. Sonuçların geleceğini biliyorum. Galibiyet şutu harika bir duyguydu, maçı bitirmek ve maçı kazanmak istiyordum.” Jaiswal, galibiyetin ardından “oyun benim sloganım oldu” dedi.

“Mübarek ve minnettarım, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. (Bir asırı kaçırdığını hissedip hissetmediği konusunda) Sanırım aklımızdaki tek şey net koşu oranıydı, ben ve Sanju sadece yarışı bitirmekten bahsediyorduk. hızlı oyna.”

Bu yazıda bahsedilen konular