10 Yaşındaki Çocuklara Yönelik Bu Karmaşık Matematik Sorusu İnterneti Çıldırttı

Soru, 10 ile 11 yaş arasındaki öğrencilere yöneliktir.

Beşinci sınıf öğrencilerine yönelik zorlu bir matematik sınavı sorusu, birçok yetişkinin çözemediklerini söylemesinin ardından internette viral oldu.

10-11 yaş arası öğrencilere yönelik zorlayıcı soru şu şekildedir: ”Klein, Pazartesi günü bir kitabın 30 sayfasını ve Salı günü kitabın 1/8’ini okudu. Kitabın kalan 1/4’ünü Çarşamba günü tamamladı. Kitapta kaç sayfa var?” Konu satırında ”5. sınıf kardeşimin matematik sınavından bir test sorusu” yazıyordu.

Bir ekran görüntüsü Reddit’te viral hale geldi ve yetişkinleri şaşırttı.

Buradaki soruyu kontrol edin:

6jmcn2dg

Sosyal medya kullanıcıları sorunun zorluğu karşısında şaşkına döndü ve birçoğu, sorular bu kadar zorsa sınavda kesinlikle başarısız olacaklarını söyledi. Pek çok kullanıcı sorunu çözemediklerini söylerken, bazıları çözmeye çalıştı.

Bir kişi şu yorumu yaptı: “Ve şimdi hepimiz neden 5. Sınıftan Daha Akıllısın?’ın bir yarışma programı olarak çalıştığını görebiliyoruz.” Bir diğeri, “Ben hep kendi kendime düşünürüm; Ah. İnsanların toplum içine çıkmalarına izin verilmeden önce gerçekten temel becerilerle test edilmeleri gerekir. Ve sonra bunu görüyorum ve sosyeteye çıkmamam gerektiğini anlıyorum LOL!”

Üçüncüsü şaka yaptı, ” Değil mi? OP düşünen tek ben miyim [Original Poster] 5. sınıf öğrencisi ödevini Reddit’e gönderiyor, böylece insanlar cevapla yanıt veriyor mu?”

Bununla birlikte, zor denklemi çözecek kadar hızlı olan ve adım adım bir açıklamayla yanıtı yayınlayan birçok kişi de vardı. Üçüncü bir kullanıcı, sorunu çözemeyenleri inceleyip şöyle yazdı: “Görünüşe göre, biraz ilginç olan kısım, ortalama bir Redditor’un aptallığı.”

Bunu çözen dördüncü bir kişi, “Klein kitaba Pazartesi günü başladıysa, sekizde birin ne kadar değerli olduğunu görmek için 30 sayfayı beşe bölersiniz ve cevap altı olur.” Daha sonra sekiz kere altı yaparsınız, bu da 48’e eşittir – ve bu doğru cevaptır.”

Günün Öne Çıkan Videosu

“Şarkı Söylemeye Devam Edecek”: UP Polislerinin Viral Şarkıyla İlgili Bildiriminden Sonra Sanatçı Haberler’ye